Oprogramowanie

Pliki: Google Earth 6.2 - Ziemia bez łat piękna jak nigdy (pobierz)

przeczytasz w 2 min.

Ładniejsze oblicze Ziemi w Google Earth

Już dawno Google Earth nie doczekało się tak interesujących usprawnień. Wraz z nową wersją pojawił się nowy silnik renderujący powierzchnię Ziemi dzięki czemu jest ona pozbawiona charakterystycznych łat, które szpeciły widok planety w poprzednich wersjach. Aplikację zintegrowano także z Google+.
 


Pobierz: Google Earth 6.2

Pobierz: Google Earth (wtyczka)

Pobierz: Google Earth Mobile

Rozmiar pliku: 17,6 MB

Rozmiar pliku: 0,5 MB


 

  więcej plików
   »20 najnowszych plików
 »sterowniki i narzędzia do kart graficznych
 »narzędzia CPU
 »benchmarki, testy
 »wszystko dla Windows
 »gry, poprawki, dodatki
 »multimedia

 »
zobacz wszystkie lub wyszukaj plik
 »zaproponuj dodanie pliku lub programu

Google Earth to aplikacja, która wyświetla trójwymiarowy super-realistyczny model naszej planety. Ziemia wizualizowana jest bardzo szczegółowo dzięki ogromnej bazie zdjęć satelitarnych i lotniczych oraz informacji o elewacji, które pobierane są strumieniowo w miarę zapotrzebowania. Obraz Ziemi jest wynikiem połączenia zdjęć wykonanych w różnych porach roku i za pomocą różnych urządzeń. Efektem takiego składania zdjęć był efekt różnokolorowych łat, które pojawiały się w miarę zbliżania widoku Ziemi. Na maksymalnym powiększeniu nie przeszkadzały, ale oglądając Ziemię z nieco tylko większej odległości było już o wiele gorzej.

Google długo pracowało nad wyeliminowaniem tego efektu i wraz z opublikowaniem Google Earth 6.2 ogłosiło udostępnienie nowej upiększonej Ziemi. Zmiany w widoku planety dotyczą zarówno wersji stacjonarnej jak i mobilnej.

Google Earth stary nowy widok Ziemi
Widok w Google Earth przed i po zmianie silnika renderującego

Zmiany widoczne są również dla użytkowników poprzednich wersji programu, ale Google rekomenduje instalację najnowszej wersji dla uzyskania najlepszych wyników (lepsze łączenie kafelków i renderowanie obiektów 3D). Efekt jest naprawdę znakomity, Sahara nie przypomina już patchworku podobnie jak spora część Europy Zachodniej. Oczywiście nie wszędzie przejścia pomiędzy kafelkami sa tak niezauważalne. Przykładem są choćby zdjęcia Bieszczad i obszaru Sudetów. Tamtejsze fotografie ewidentnie odcinają się od reszty kraju, ale i tak jest całkiem nieźle.

Oprócz tych zmian pojawiła się integracja z Google+. Użytkownicy mogą po zalogowaniu się w serwisie współdzielić informacje o aktualnym widoku w Google Earth. W przyszłości planowane jest rozszerzenie stopnia integracji z Google+.

Następna zmiana to nowy interfejs wyszukiwania, który bardziej przypomina Google Maps i oferuje wyszukiwanie ścieżek pieszych jak i rowerowych. Wyniki wyszukiwania aktualizowane są na bieżąco podobnie jak w Google Search. Zwiększono także rozmiar fontu za pomocą którego wyświetlane są informacje w polu wyszukiwania. Ostatnią ze zmian, o których należy wspomnieć, jest lepsza obsługa linków sieciowych.

Google Earth 6.2 wyszukiwanie

Zachęcamy do aktualizacji programu do najnowszej wersji, zwłaszcza użytkowników starszych wersji niż Google Earth 6. Aktualizacja konieczna jest dla korzystania z usługi Street View, dla której poprawnej pracy od niedawna wymagane jest Google Earth 6 lub nowsze.

Dla celów profesjonalnych przeznaczono płatną wersję Google Earth Pro.


Więcej plików:

Źródło: Google Earth Blog

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Dodam jeszcze że mars ma nadal łaty za to księżyc wygląda lepiej.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Kicha. Zainstalowałem. Wyznaczona, niezapisana ścieżka, nadal znika po zminimalizowaniu do paska. Punkty na ścieżce są wciąż niewidoczne. Do tego defaultowo chce mierzyć odległości w centymetrach. Nie mam pojęcia jak zmodyfikować zapisaną ścieżkę. Ogólnie zostaję przy 5.1. Panowie z G żyją w swoim świecie i zasadniczo wiedzą lepiej co ich użytkownik chce od ich produktów, a w praktyce potrafią tylko zepsuć coś co było funkcjonalne.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    może mnie ktoś za idiotę uzna
    ale moim zdaniem ten google earth jest to początek danych międzygwiezdnych tzn. mapa galaktyk i wszystkich planet jakie odkryjemy za może 100 lat
    baza danych kosmosu że tak powiem ;p
    wiem głupie ale za dużo SF oglądam
    • avatar
     aquadigger
     -19
     dla mnie ten program na komputerze jest nie przydatny
     • avatar
      Szymon331
      0
      Nie obraziłbym się gdyby do map dodali też Merkurego i kilka księżyców Jowisza...
      • avatar
       wronatlen
       0
       szkoda tylko że jest OCENZUROWANY!!. nie ma pełnej mapy nieba! daleki jestem od fantazjowania na tematy obcych cywilizacji itp - nie wiem czy coś takiego istnieje czy nie, nie to jest meritum mojego komentarza. Ważne jest to że nie wiadomo czemu nie ma pewnych gwiazd, naniesionych PLANET na mapach nieba (w formie zdjęć) i są "czarne dziury" w formie kwadratów zasłaniających pewne rejony nieba.. satelity UeSAj? czy może jakieś inne rzeczy które nie powinny być "dla mas"?
       tak czy siak, okrojone aż głowa boli - lornetką widać więcej.. :(:(:(
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Jak dla mnie wtyczka dobra,edukacyjna łatwa i przejrzysta na win 7 czasami zacina mi sie na xp nie było tego problemu polecam ten program.