Aplikacje mobilne

Po przejściu na iOS 11 stracimy sporo aplikacji

przeczytasz w 1 min.

Wraz z iOS 11, Apple chce całkowicie porzucić architekturę 32-bit.

Aktualizacje oprogramowania są z reguły bardzo pożądane. Niekiedy występować mogą jednak problemy dotyczące kompatybilności ze starszymi aplikacjami i dość mocno może się to uwidocznić po przesiadce na iOS 11.

Wraz z kolejną wersją swojego mobilnego systemu, Apple chce całkowicie porzucić architekturę 32-bit. Wprawdzie jest ona odsuwana w cień dość systematycznie i nie powinno być to szokiem, ale możemy stracić dostęp do całkiem sporej liczby aplikacji.

Jak wynika z opublikowanych ostatnio danych, twórcy około 187 000 aplikacji dostępnych na iPhone'y i iPady nie zdecydowali się przejść na architekturę 64-bit.

iOS 11 aplikacje

Z uwagi na fakt, iż mieli na to naprawdę dużo czasu, można przypuszczać, iż liczba te nie zostanie już znacząco skorygowana. Jeśli jednak dana aplikacja bazująca na architekturze 32-bit wciąż cieszy się jakimś zainteresowaniem i twórcy nie będą chcieli stracić użytkowników, bez odpowiednich korekt już się nie obejdzie.

Źródło: Macworld UK, appleinsider

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    rqtdev
    2
    Ten krok w piękny sposób nakręci sprzedaż nowych iPhoneów. Producenci oprogramowania z czasem będą dostarczać tylko wersję 64-bit pod iOS 11+, a jeśli ktoś zostanie ze starszym iPhonem / iPadem to zostanie odcięty od nowych aplikacji, więc nawet jeśli sprzęt działa i ma się świetnie trzeba będzie kupić nowszy współpracujący z iOS 11.