Karty graficzne

Podkręcony Radeon HD 5870 1GB XOC Havoc od SmoothCreations już na rynku

przeczytasz w 1 min.

Firma SmoothCreations przygotowała własną wersję karty ATI Radeon HD5870 z podkręconymi zegarami. Radeon HD 5870 1GB XOC Havoc oficjalnie zadebiutował na rynku, niestety z małym "ale"..

Radeon HD 5870 1GB XOC Havoc pracuje z taktowaniem 950/1400 MHz (referencyjnie 850/1000 MHz). Overclocking karty został dokonany za pomocą odpowiednich modyfikacji w jej BIOS-ie. Jak twierdzi Mario Gastelum, jeden z szefów SmoothCreations, modyfikacje poczynione w BIOS-ie karty odkryły jej prawdziwy potencjał. Dzięki nim nie tylko została ona fabrycznie podkręcona, lecz także posiada wciąż ogromny potencjał, który będą mogli we własnym zakresie rozwinąć jej posiadacze.

Niestety karta Radeon HD 5870 1GB XOC Havoc będzie dostępna jedynie w produktach sygnowanych marką SmoothCreations. Nie będzie możliwości zakupienia jej w sprzedaży detalicznej.

Źródło: Fudzilla

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TurboHydra
  0
  Pffff... różni się tylko biosem, tak? Ktoś kupi, zgra bios, udostępni,potem się go zaaplikuje własnej. Po kłopocie. I taniej.
  • avatar
   ElFi_
   0
   Pawdopodobnie różni się jeszcze SYBSYSem, ale to łatwo zmodyfikować.
   • avatar
    nazaropeth
    0
    Nie tak hop siup!
    Różnica taktowania pamięci to 400MHz (1600MHz efektywnie) a to już nie w kij dmuchał. Musiały zostać poczynione odpowiednie przygotowania i selekcja jeśli nie umyślne montowanie szybszych pamięci, więc takie tylko zgranie biosu może nie wystarczyć.
    • avatar
     Szymon331
     0
     Chętnie zobaczę jakie chłodzenie niereferencyjne walną do tej karty. Zegar w granicach 1Ghz pewnie jest możliwy.
     • avatar
      danieloslaw1
      0
      No no taktowania spoko a ledwo pokonuje dwurdzeniowce a miało byc tak pięknie!
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       ja mam 4870 512MB i 0 gier na dysku :/ -> wszystkie są takie beznadzieje :/ -> szybko się nudzą i po prostu 0 grywalności -> kiedyś były fajne gry: Doom, Raptor, czy np gry na Pegazusie : P kiedyś to wow i zajmowały bardzo mało... teraz gry zajmują wiele giga, a grywalość do bani... nie wiem czemy ludzie kupują ciągle te gry? może jakaś manipulacja tu nastąpiła? : P może chodzi o to aby szybko się człowiek znudził grą i przeżucił się na następną? nie wiem nie wiem ale coś jest nie tak z tym światem i grami tymi nowymi ;p
       • avatar
        kostek8
        0
        Ale chłodzenie jak zwykle nędza... dla fanów ciszy i tak na ten moment najciekawszym seryjnym rozwiązaniem jest 1GB 4850 Gigabyte + jakaś 12tka 800 obrotów... czekam z niecierpliwością na dobrą pasywną szybszą konstrukcję. Słyszał już ktoś może coś w temacie ?
        • avatar
         b1tzz
         0
         Kurna ale takty! o.O
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          lol - no ładna karta :)