Gry mobilne

Pokemon GO – jak oszczędzać baterię smartfona?

przeczytasz w 1 min.

Pokemon GO solidnie zużywa akumulator każdego smartfona, co zrobić aby grać dłużej?

Nie owijając w bawełnę - gra Pokemon GO żre baterię smartfona jak dzika. Nic w tym dziwnego, bowiem równocześnie korzysta z internetu, GPS'a oraz (od czasu do czasu) kamery. Zgadujemy, że zapotrzebowanie na power banki od premiery gry gwałtownie wzrosło ;-). Są jednak inne sposoby na przedłużenie rozgrywki.

Sprawdziliśmy dwa sposoby oszczędzania energii smartfona podczas gry w Pokemon GO, przeprowadzając testy w trzech różnych konfiguracjach:

 • A: wyłączona opcja Battery Saver w aplikacji Pokemon GO
 • B: włączona opcja Battery Saver - ekran wygasza się gdy, trzymasz smartfon odwrotnie np. w luźno opuszczonej dłoni, czy w kieszeni spodni. Smartfon sygnalizuje wtedy wibracją obecność pokemonów, ale nie punkty PokeStop.
 • B + C: włączona opcja Battery Saver w grze oraz włączona opcja Balanced Power Saving w aplikacji Game Tuner (przeznaczonej dla smartfonów i tabletów Samsung Galaxy). Zmniejsza ona rozdzielczość gry i ogranicza wyświetlanie obrazu do 30 klatek na sekundę.

Testy przeprowadziliśmy za pomocą smartfona Samsung Galaxy S6. Za każdym razem pokonywaliśmy tę samą trasę, której przejście zajmowało około godziny.

Pokemon GO - zużycie akumulatora
[procent baterii] więcej = lepiej

A 61%
B 72%
B + C 76%

Godzinny spacer bez wymienionych opcji oszczędzania energii skutkował zużyciem prawie 40% baterii. Opcja oszczędzania energii w aplikacji (wygaszanie ekranu) pozwoliła na zachowanie około 10% energii więcej, chociaż wymusza ona inny sposób rozgrywki. Oczywistym jest również, że nie będziemy wygaszać ekranu, gdy poruszamy się w poszukiwaniu PokeStopów, więc nie zawsze jest to metoda skuteczna.

Zmniejszenie rozdzielczości i ograniczenie fps pozwoliło jeszcze nieco wydłużyć czas pracy na baterii. Jednym z prostszych sposobów jest również wyłączenie rozszerzonej rzeczywistości (AR), czyli po prostu kamery, jednak obniża to atrakcyjność rozgrywki. 

Źródło: informacja własna

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Adriian
  9
  Ja mam inny sposób, który zawsze działa i zdecydowanie wydłuża czas pracy na baterii. Wystarczy usunąć Pokemon GO z telefonu i zająć się realnym życiem.
  • avatar
   apuk666
   0
   Jakie newsy xD. Halo! Ludzie z Benchmark.pl! Czas najwyższy się obudzić, ale faktycznie z drugiej strony to może być pomocne, "but, that is not the point".
   • avatar
    dysan112
    0
    Najlepiej kupić akumulator ołowiowy nosić na plecach w plecaku i można grać w Pokemony
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     2 panele słoneczne podwędzić sąsiadowi z dachu połączyć je sznurkami i w stylu Bruce'a Willis'a ze szklanej pułapki 3 założyć na siebie i ogień :)
     • avatar
      Janke5
      -5
      Ponoć najlepsza opcja to 'Odinstaluj' ;)
      • avatar
       misiek12_sdz
       0
       Ciekawe jak to powerbanki zdobyły popularność. Jakieś 3-4 lata temu przyniosłem na wykład powerbanka składanego na ogniwach 18650. Wszyscy się śmiali i pytali czy do lapka noszę akumulator od stara. Pod koniec dnia miałem kolejkę ludzi do podładowania telefonu xD
       • avatar
        kazuyuki
        0
        Powstała ciekawa aplikacja - Battery Extender GO - która sprawia, że można grać w Pokemon GO z wyłączonym ekranem. To najlepszy sposób na oszczędzanie baterii. Ekran jest wyłączony, ale gra nadal chodzi i dźwięki z gry są odtwarzane. Jak Pokemon się pojawi, to telefon zawibruje lub usłyszymy powiadomienie. Można wtedy na chwilę włączyć ekran, złapać Poksa i z powrotem wyłączyć. Tu jest opisane, jak z tego skorzystać: http://www.download.net.pl/jak-grac-w-pokemon-go-z-wylaczonym-ekranem-android/n/8880/