Gry mobilne

Pokemon Go przekroczyło barierę 750 mln pobrań

z dnia
Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
4 komentarze Dyskutuj z nami

Pokemon Go podbiło platformy Google Android oraz Apple iOS i chociaż najlepszy okres ma za sobą, przy grze wciąż bawi się około 60 mln graczy.

Wprawdzie Pokemon Go szczyt popularności ma już za sobą, ale liczby wygenerowane przez ten tytuł jeszcze długo będą robić wrażenie i pozostaną jedynie w sferze marzeń większości producentów mobilnych gier. Gdyby ktoś miał wątpliwości, warto rzucić okiem na ostatnie dane.

Niantic Labs ma naprawdę ogromne powody do zadowolenia. Pokemon Go podbiło platformy Google Android oraz Apple iOS i nie ma w tym stwierdzeniu przesady, ponieważ udało się przekroczyć barierę 750 mln pobrań.

Jak przełożyło się to na finanse? I tutaj Niantic Labs narzekać raczej nie będzie. Pokemon Go wygenerowało 1,2 mld dolarów przychodu, z czego 950 milionów jeszcze w zeszłym roku, a zdecydowanie mniejszą resztę w okresie od stycznia do końca czerwca 2017.

Dość dobrze obrazuje to fakt, że gra szybko zyskała rozgłos i równie szybko zaczęła się nudzić. Zdobycie tak ogromnej bazy użytkowników powoduje jednak, że wciąż nie brakuje chętnych do zabawy. W poprzednim miesiącu zanotowano 60 mln aktywnych graczy.

Źródło: vg247, forbes

Komentarze

4
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  miałem tą apkę całe 15 min.
 • avatar
  Przydałaby się opcja "Grałem, dopóki nie zablokowali zrootowanych telefonów" :)
 • avatar
  pokemon przygłupy
  -4