Gry mobilne

Pokemony w Czarnobylu - miarka się przebiera?

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
15 komentarzy Dyskutuj z nami

W grę Pokemon GO można grać dosłownie wszędzie. Nie wszędzie jednak grać w nią wypada.

Pokemon GO Czarnobyl

Pokemony są wszędzie. Dosłownie. Dotarły także do Czarnobyla.

Napromieniowani – ekipa pasjonatów opustoszałych miejsc – poinformowała na swoim fanpage'u, że postanowiła sprawdzić, czy pokemony trafiły też do Czarnobyla. Okazuje się, że tak. Jak możemy przeczytać: „Pod autodromem i diabelskim młynem urzędują dwie sztuki: jakiś Aerodactyl (cokolwiek to jest) a drugiego nie pamiętamy, bo byliśmy zajęci ciekawszymi sprawami”.

O tym, że pokemony pojawiają się w miejscach, które odwiedzać się powinno raczej z innych powodów słyszeliśmy już niejednokrotnie (pierwszy przykład z brzegu: Auschwitz). Trzeba jednak pamiętać, że punkty te w dużej mierze zostały ustalone wcześniej (na potrzeby gry Ingress). 

Tak czy inaczej, warto znać umiar w poszukiwaniu pokemonów, a przede wszystkim zachować szacunek do ludzi, historii i miejsc – nie zawsze jest dobra pora łapanie stworków. Niestety w wielu miejscach na świecie wciąż nam brakuje tegoż umiaru i sprawy trzeba rozwiązywać inaczej. 

I tak na przykład władze Tuol Sleng Genocide Museum w Kambodży wydały nowe rozporządzenie, zgodnie z którym osoby przyłapane na łapaniu pokemonów zostaną wyproszone z obiektu. Dobra decyzja.

Władze wspomnianego już Muzeum Auschwitz-Birkenau natomiast wystosowały apel do firmy Niantic o to, by pokemony zniknęły z terenu obiektu. Twórcy pozytywnie odpowiedzieli na ten komunikat.

Tymczasem w Iranie gra Pokemon GO została całkowicie zakazana. Powód? „Względy bezpieczeństwa narodowego”.

Źródło: Napromieniowani (Facebook), VG247. Foto: Napromieniowani

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wild0ne
  Na Wiejskiej nich wyłapią wszystkie pokemony!
  10
 • avatar
  Bo.o.t manager
  Najlepszy z najlepszych(legendarny, epicki itd itp.)pokemon powinien być umiejscowiony na "stopie słonia". Ciekawe ile by było ofiar śmiertelnych?
  9
 • avatar
  Lord_NeReVaR
  Jest już kilka działających botów do Pokemon Go, możemy w nich zbierać pokemony w dowolnym miejscu na świecie siedząc przed komputerem więc nie trzeba specjalnie jechać do Czarnobyla aby się przekonać czy tam "dobrze biorą".
  4
 • avatar
  Konto usunięte
  ...i wszystko na temat
  1
 • avatar
  Balrogos
  I co z tego to tylko gra who cares?
  -1
 • avatar
  Lurien
  Aerodactyl? Starożytny pokemon uważany za wymarły, więc miejsce jak najbardziej pasuje - zanim napiszecie jakiś artykuł wypada sprawdzić o czym w ogóle piszecie.
  -6
 • avatar
  Konto usunięte
  Pokemony to jakas tragedia ja nie wiem skad sie biora fani ale ktos im chyba resztki z glowy wyjadl...
 • avatar
  UB-SB-USB
  Ale ja już tam byłem i łapałem....a nie nie, to były artefakty ...