Internet

Polacy coraz chętniej kupują przez Internet

przeczytasz w 1 min.

Dziennik Polska podaje, że tylko jeden z dziesieciu Polaków nigdy nie kupował przez Internet. Dziennik powołuje się na Narodowy Test Kupowania On-Line przeprowadzony przez Bank Zachodni WBK. Według testu 31% Polaków kupuje przez Internet z powodu niższej ceny, na kolejnych miejscach są wygoda i możliwość robienia zakupów w domu. Internauci na pytanie "Dlaczego nie robisz zakupów przez Internet?" odpowiedzieli w 90%, że boją się oszustów, 10% nie chce aby ktoś dowiedział się o nowym zakupie.

70% klientów woli przelew jako formę płatności, 20% płaci przy odbiorze, a 10% wypełnia formularz numeru karty płatniczej.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  0
  Oszustwa zdarzają się wszędzie. Czasami kupując zapakowany chleb można natknąć się na niemiłą niespodziankę po jego otwarciu (powiedzmy nie tak świeży ;) Ja chyba też przyczyniłem się do procentowego wzrostu kupowanych przez internet produktów. Bo niby skąd mogę wziąć całą masę odczynników chemicznych. W normalnym sklepie tylko krzywo się spojrzą jak zapytam; Proszę FeSO4 i 10gram NaCo3...
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   wstrzasnieta - nie zmieszana...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Pochodzę z mniejszego miasta i u nas ceny w sklepach wcale nie są takie tanie. Chyba za mała konkurencja. Na dodatek jak coś potrzebuję i tak tego nie ma. Tylko sprzedawcy mogą ściągnąć. Więc mogę zrobić to sam.