Smartfony

Polacy polubili Galaxy S8 i Galaxy S8+, ale do miłości daleko

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Galaxy S8 i Galaxy S8+ upodobano sobie szczególnie w Szwajcarii. AppBrain opublikowało ciekawe statystyki na temat smartfonów Samsunga.

Samsung od lat nie ma powodów do narzekania na sprzedaż flagowych smartfonów. Również Galaxy S8Galaxy S8+ dość szybko znajdują kolejnych użytkowników. Zastanawialiście się, w których państwach zainteresowanie tymi modelami jest największe?

Odpowiedzi udziela AppBrain. Z zabranych danych wynika, że Galaxy S8 i Galaxy S8+ upodobano sobie szczególnie w Szwajcarii. Wspomniane smartfony zdobyły tam już 8,2% udziałów na rynku (biorąc pod uwagę modele z systemem Google Android).

Niewiele niższe wyniki wygenerowali klienci w Australii - 7,6%, Norwegii - 6,5% oraz Szwecji - 6,3%. Wprawdzie w czołówce znalazła się również Korea Południowa, ale skoro mowa o rodzimym rynku producenta mógł on oczekiwać tam czegoś więcej niż 4,7%.

Galaxy S8 i Galaxy S8+ rynkowe udziały

Ciekawi Was, jak sytuacja wygląda w innych państwach? Odpowiedź znajdziecie na poniższej grafice. Tak, jest tu również Polska.

Wynik 1% pokazuje, że nasi rodacy nie rzucili się na nowe flagowce Samsunga, ale jednocześnie kupili ich na tyle dużo, aby w ogóle do omawianego zestawienia się załapać.

Galaxy S8 i Galaxy S8+ rynkowe udziały

Można zastanawiać się, jakie znaczenie ma tutaj zasobność portfeli mieszkańców poszczególnych państw. Nie da się bowiem ukryć, że Galaxy S8 i Galaxy S8+ nie zaliczają się do najtańszych propozycji.

Dorzuciliście swoją cegiełkę do zestawienia? Jeśli tak, to który model wybraliście?

Źródło: phonearena, AppBrain

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Zircon1987
  Galaxy S8? Ciekawe skąd wziął na to pieniążki.
 • avatar
  Ruter19
  W Danii 50% osób ma iphony LoL takie statystyki
  -2
 • avatar
  Q'bot
  Dziwne, że ludzie tak lubią być identyczni... Brakuje im socjalizmu czy co?
  -6
 • avatar
  Gregor-34
  Tutaj chyba chodzi o zdrowy rozsądek note 8 około 4200pln a xiaomi mi max 2 1500 z bateryjką 5300 właśnie myślę o wymianie mojego s7 i codziennego ładowania akumulatora
 • avatar
  decrypterie
  Bardzo ładnie wypadła Irlandia jeśli patrzeć na ilość ludności w Irlandii