Technologie i Firma

Polacy wydają ponad 1,5 mld zł rocznie na zabezpieczenia przed wirusami i naprawy komputerów oraz sprzętu mobilnego

przeczytasz w 1 min.

Coraz więcej wydajemy na zabezpieczenia przed wirusami i naprawy komputerów. Co roku to już 1,5 mld złotych.

iME

Rocznie wydajemy ponad 1,5 mld złotych na podstawowe naprawy komputerów, smartfonów i tabletów. Według badania CERT 2015 codziennie w Polsce zainfekowanych zostaje około 280 tysięcy komputerów. Koszty naprawy, usunięcia wirusów lub instalacji nowego systemu na dysku komputera to wydatek rzędu 250 zł rocznie na jedno urządzenie.

Kwoty przeznaczane na naprawy i zabezpieczenia rosną wprost proporcjonalnie do rosnącej liczby użytkowników komputerów w Polsce. Według danych GUS-u w 2015 roku komputer stacjonarny znajdzie się w 10 milionach polskich domów, a w ponad 7 milionach gospodarstw domowych znajdzie się laptop. Co czwarty z nas posiada również smartfona, a połowa Polaków korzysta z internetu codziennie lub prawie codziennie.

Potencjał rynku chce wykorzystać IT Culture, producent nowej aplikacji iME, która jest pierwszym na europejskim rynku narzędziem pomocy i dostępu do zdalnych konsultacji IT. Firma podpisała już pierwsze umowy z operatorami sieci komórkowych i liczy na nawet 300 tysiące klientów do końca bieżącego roku.

Oferowana usługa ma pomóc w usuwaniu nagłych awarii sprzętu niezależnie od miejsca w którym znajduje się właściciel komputera. Ponadto, pomoże starszym użytkownikom w konfiguracji klienta poczty email, zainstalowaniu drukarki czy komunikatora głosowego, a młodszym w usuwaniu zagrożeń z komputera czy wyborze najlepszych aplikacji. Aplikacja skierowana jest również do użytkowników biznesowych i pomoże w pilnym zrealizowaniu zleceń technicznych lub zamówień e-commerce.

Usługa będzie dostępna w 3 pakietach: kuponowym za 19 i 35 zł oraz w ofercie abonamentowej wynoszącej 80 zł.

Źródło: Bellini Capital

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Franz
  10
  280 000 zainfekowanych komputerów dziennie - to straszenie, by zachęcić do zakupu usługi z tego newsa-reklamy.
  Ja nie mam praktycznie wcale tego typu zdarzeń - jedynie oprogramowanie antywirusowe wyświetla info o zablokowaniu dostepu do zainfekowanego pliku i pyta co z nim zrobić dalej - wyczyścić, usunąć, czy dać do kwarantanny i po sprawie.
  Chyba, że ludzie nie zabezpieczają komputerów, ale ja nie znam nikogo kto by nie miał firewalla i antywirusa.
  • avatar
   hex3n
   5
   Ciekawa ta aplikacja iME. Pewnie pierwsze co zrobi po zainstalowaniu na moim PC to skanowanie całego dysku. I wysłanie "raportu" do swojej bazy.Cwaniactwo że, już złodziejstwa nie wspomnę. Good Luck
   • avatar
    Xeinaemm
    2
    A forum benchmark robi to za darmo :D
    • avatar
     jinling
     0
     1,5 mld zlotych to jakies niecale 40zl na osobe. Jaki sens ma w tym abonament ? :P