Gry

Polak awansuje do WCS Global Final

przeczytasz w 1 min.

O tym, że Polska scena StarCrafta jest jedną z mocniejszych na świecie, nie trzeba nikogo przekonywać. Dowodem na to może być kolejny sukces Mikołaja „Elazera” Ogonowskiego, który właśnie zakwalifikował się do finałów turnieju WCS.

Zawody World Championship Series Circuit: WCS Fall 2019

Informacja o sukcesie polskiego zawodnika dotarła do nas z Montrealu, gdzie rozgrywa się właśnie World Championship Series Circuit: WCS Fall 2019. Mikołaj doszedł w tych rozgrywkach do etapu ćwierćfinałów, co  w jego wypadku było jednoznaczne z otrzymaniem przepustki  na WCS Global Final.

W tegorocznych rozgrywkach WCS Fall 2019 wzięło udział aż pięciu naszych rodaków. Wszyscy przeszli pierwszą fazę grupową, potem niestety, zaczęły się schody. Piotr „souL” Walukiewicz i Szymon „Ziggy” Filipek w drugiej części zmagań grupowych nie odnieśli sukcesu, przez co spadli na sam dół tabelki. Trzeci etap grupowy z całej plejady polskich zawodników, przeszedł tylko znakomity „Elazer”, który z dwoma wygranymi zagwarantował sobie udział w1/8 finału.

Zmagania będzie można oglądać online - transmisja o 17:20

Mikołaj zmagania w play-offach rozpoczął starciem z Théo „PtitDrogo” Freydièrem. Mecz ten zakończył się zwycięstwem Polaka. Dziś o godzinie 17.20 nasz rodak zmierzy się z  Riccardo „Reynorem” Romitim. Wygrana zapewnia awans do półfinału. Mecz można obejrzeć tutaj.

Bez względu jednak na wyniki dzisiejszego spotkania, „Elazer” zebrał już odpowiednią ilość punktów, aby wystąpić w WCS Global FInals odbywających się na przełomie października i listopada podczas Blizzconu. W rozgrywkach weźmie udział szesnastu najlepszych zawodników z całego świata, z Joonem „Serralem” Sotalą na czele.

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    mrxenomorph
    0
    Dzięki za informacje. Elazer robi postępy. Niedawno nawet gral w finale GSL.