Gry komputerowe

Polski Chernobylite na zwiastunie fabularnym

przeczytasz w 1 min.

Przedstawiciele polskiego studia The Farm 51 zaprezentowali nowy materiał wideo promujący Chernobylite. Jednocześnie rozpoczęli kampanię na platformie Kickstarter, dzięki której chcą uczynić grę jeszcze lepszą.

Kilka tygodni temu ujawniono pierwsze informacje na temat Chernobylite, nowej gry polskiego studia The Farm 51. To projekt, który zdaje się mieć naprawdę spory potencjał, warto zatem pochylić się nad nim ponownie. Tym bardziej, że są ku temu solidne powody.

Przede wszystkim, światło dzienne ujrzał zwiastun fabularny gry. Wprowadza on graczy w nieprzyjazny świat, za jaki należy uznać Czarnobylską Strefę Wykluczenia. Nie sposób pomijać tutaj jednak kwestię oprawy wizualnej, twórcy korzystają bowiem z technologii skanowania Reality 51. Jeśli natomiast komuś znajomy wyda się głos Igora, głównego bohatera gry, to śpieszymy z wyjaśnieniem, iż stoi za nim Aleksandr Vilkov, a więc aktor znany z gry Stalker czy serii Metro.

„To tytuł, który łączy swobodną eksplorację świata z nieliniowym opowiadaniem historii, emocjonującą, pełną wyzwań i potyczek rozgrywką, a także unikalnym systemem wytwarzania przedmiotów. I nieustannie będzie stawiał przed graczem szereg wyzwań.”


Chernobylite ma pojawić się na PC i konsolach (chociaż nie sprecyzowano, na jakich). Data premiery pozostaje niewiadomą.

Jednocześnie twórcy poinformowali, iż rozpoczęli kampanię na platformie Kickstarter. Obrali za cel 100 000 dolarów, dzięki którym będą mogli bardziej dopracować i rozbudować grę.


Źródło: Chernobylite, kickstarter

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Sharimsejn
  3
  Trzymam kciuki. Stalkera niby robią i była zapowiedź ale przez czekanie 10 lat na informację, że prace są na wczesnym etapie, zacząłem właśnie obstawiać iż inne studio zrobi po prostu coś podobnego w Czarnobylskiej zonie i się doczekałem. No, a do Stalkera straciłem zapał tak jak do HL3. Nawet jakby wyszło to by musiało wyrwać z butów po takim czasie żeby zwrócić uwagę i przeprosić fanów :D
  • avatar
   Lord_Krecitsqa
   0
   Pytanie jaka będzie grywalność.
   Sama oprawa wizualna to nic skoro w środku będzie pasztet.

   • avatar
    West777
    0
    Sądzę że Chernobylite dostarczy dużo pozytywnych emocji już Farmiacy wiedzą co robią ;)