Internet

Portal Pasażera - nowa wyszukiwarka połączeń PKP

przeczytasz w 1 min.

Internetowa wyszukiwarka połączeń PKP wreszcie wygląda i działa jak należy. Powitajcie Portal Pasażera.

PKP kojarzy się z opóźnieniami. I nie dotyczy to tylko samych pociągów, ale też wykorzystywania nowinek technologicznych, które mogłyby poprawić komfort podróżujących. Przykładem może być przestarzała internetowa wyszukiwarka połączeń, ale ta na szczęście odchodzi do przeszłości, bo przyszło nowe, a nazywa się Portal Pasażera.

Portal Pasażera to oficjalny serwis PKP PLK, który rzeczywiście zdaje się przynosić nową jakość i pozwala pożegnać się ze stroną rozklad-pkp.pl. Ma przyjemny i przejrzysty wygląd, działa szybko i jest przystosowany do osób niepełnosprawnych. 

PKP Portal Pasażera połączenia
Lista połączeń wyświetlana jest w przejrzystej formie.

Jako wyszukiwarka połączeń Portal Pasażera sprawdza się bardzo dobrze. Po wpisaniu miejsca wyjazdu i celu oraz preferowanego terminu, oczom ukazuje się czytelna lista możliwości wraz z (dokładnymi!) informacjami o opóźnieniach i możliwością śledzenia pociągów w czasie rzeczywistym, danymi na temat przewoźnika i relacji, szacowanym czasem podróży (ze szczegółami ewentualnych opóźnień), a także możliwością podglądu szczegółów połączenia oraz zakupu biletu.

W komunikacie prasowym przedstawiciele PKP PLK zwracają również uwagę na obecność wersji anglojęzycznej, bezproblemową czytelność niezależnie od wielkości ekranu oraz funkcję „szybkich połączeń”, dzięki której najczęściej wyszukiwane relacje można dodać do ulubionych.

PKP Portal Pasżera live
Lokalizację pociągu można obserwować na żywo.

Portal Pasażera dostępny jest z poziomu przeglądarki internetowej oraz w aplikacji na smartfony z systemem Android (w sklepie Google Play) i iOS (przez Testflight).

Źródło: PKP PLK

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  0
  Sprawdza się bardzo dobrze? Autor newsa to sprawdził, czy opiera się na notce prasowej? Ja sprawdziłem na szybko i nowy portal nie pokazuje wielu połączeń, a inne pokazuje gorsze niż stary rozkład jazdy (https://rozklad-pkp.pl/).
  No i nadal nie da się zakupić jednego biletu na trasę w przypadku przesiadek między IC, a Regio, nadal trzeba dymać do kas, aby taki bilet (a raczej bilety) kupić, kupno osobno biletów jest dużo droższe niż na całą trasę.
  • avatar
   tarzinio
   0
   ".. ale też wykorzystywania nowinek technologicznych.." Taaa, i właśnie dla tego robią osobne apki an telefon i przeglądarkę, zamiast zrobić responsywną stronę.
   • avatar
    muchoborek
    0
    Dziś ten wspaniały wynalazek nie pokazał mi najszybszego połączenia na trasie Siedlce-Wrocław. Gdyby nie konduktor i informacje od niego, jechałbym do domu ponad godzinę dłużej. Dziękuję.

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login