Technologie i Firma

Ochrona urządzeń elektrycznych przed burzą z PowerWalker

przeczytasz w 1 min.

Burze i towarzyszące im wyładowania elektryczne potrafią poważnie uszkodzić nasz sprzęt. Spójrzmy jak, zdaniem PoweWalkera, zminimalizować to ryzyko.

Burza

W trakcie lata burze są dość popularnym zjawiskiem. Tam gdzie burze, tam również wyładowania elektryczne, które mogą poważnie uszkodzić wszelkie urządzenia zasilane prądem. By zminimalizować ryzyko uszkodzeń, warto wyposażyć się w zasilacz UPS, który w razie potrzeby ochroni nasz sprzęt.

Zasilacze awaryjne UPS służy do podtrzymywania pracy podłączonych do niego urządzeń, w przypadku zaniku i pogorszenia parametrów zasilania sieciowego. Jedną z firm dostarczających tego typu rozwiązania na polskim rynku jest PowerWalker, którego produkty minimalizują ryzyko uszkodzeń sprzętu przy nagłym skoku napięcia.

PowerWalker VI 1000T/HID to jeden z zasilaczy UPS z czystą falą sinusoidalną, podtrzymywaną nawet w trybie pracy na baterii oraz wysoką jakością ochrony energetycznej. Do urządzenia można podłączyć komputery, szerokiej gamy sprzęt biurowy, a także inne urządzenia takie, jak piece gazowe, pompy indukcyjne czy instalacje centralnego ogrzewania. Tego typu zasilacz UPS pozwoli uchronić nasze urządzenia przed awarią, na które te narażone są przez towarzyszące burzom wyładowaia elektryczne.

PowerWalker VI 1000T/HID pozwala na monitorowanie stanu UPS-a i podłączonych do niego urządzeń z poziomu systemów Windows, MAC OS i Linux bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania. Małe rozmiary (308x238x476 mm) sprawiają, że UPS PowerWalkera zmieści się na małych powierzchniach, a wbudowany wyświetlacz pozwoli na odczytanie informacji o napięciu, poziomie naładowania baterii oraz obciążeniu.

Czas pełnego naładowania akumulatora to 4 godziny, a czas podtrzymywania napięcia przy 100% obciążeniu to 1 minuta, zaś przy obciążeniu rzędu 50%: 11 minut. Moc urządzenia to 1000 W, a napięcie wyjściowe wynosi 230 V. PowerWalker to niemiecka marka, która specjalizuje się w produkcji zasilaczy UPS. W portfolio producenta znajdują się zarówno zasilacze awaryjne wykonane w technologii off-line oraz bardziej zaawansowane line-interactive oraz on-line.

Źródło: Entrymedia

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dunny
  5
  Po walnięciu pioruna w sieć z podłączonymi urządzeniami elektronicznymi to sobie można, ale w 99 % przypadków wywalić sprzęt na złom.
  • avatar
   Konto usunięte
   1
   Warto inwestować w takie urządzenia w domu?
   • avatar
    gepardmak
    0
    Zabezpieczenia elektroniczne UPS-a są wstanie jedynie zabezpieczyć podłączone do niego urządzenia przed przepięciami lub zwarciami pochodzącymi z sieci elektrycznej. Np. jeśli ktoś podłączy do UPS-a lub gniazdka 230V niesprawne urządzenie zrobi tzw. zwarcie lub wyniku rozruchu silnika elektrycznego(mikser, odkurzacz, wiertarka, itp.) powstanie w sieci przepięcie(impuls wysokiego napięcia). Przed piorunem nie można zabezpieczyć się w 100%, ponieważ ładunek elektryczny o tak wielkiej energii potrafi pokonywać barierę powietrza i dowolnie przeskakiwać z instalacji na instalacje paląc po drodze obwody które napotka. Najlepszym zabezpieczenie przed wyładowaniami jest fizyczne odłączenie urządzeń w tym UPS-ów od instalacji elektrycznej, sieciowej i telefonicznej. Wiem, że to nie zawsze jest łatwe mimo to najlepsze z możliwych rozwiązań. Piorun wcale nie musi przyjść po przewodach. Uderzając blisko budynku może dostać się przez uziemienie lub inną instalacje. Nawet kosztujące więcej niż UPS-y przemysłowe ochronniki przepięć ulegają awarią z powodu wyładowań. W sezonie burzowym wymieniam takich kilka lub kilkanaście. Ale przemysłowe instalacje to co innego są kosztowne i stopniowane a na takie nie stać przeciętnego Kowalskiego. Założenie, że UPS zabezpieczy Nas przed piorunami jest bardzo złudne i można się o tym boleśnie przekonać nie odłączając tych urządzeń na czas burzy.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     mi w routerze poszedł się paść port ethernet WAN, i routerek do wyrzucenia. może co najwyżej jako switch robić. przepięcie nie przyszło z 250V, ale po ethernecie.
     podobnie jest z telewizorami. większość uszkodzeń dotyczy toru antenowego lub sygnału z kablówki.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      przydałby się w domu detektor burzy, i rozłącznik 15kV napowietrzny przed wejściem do mieszkania. ciekawe czy się zmieści :P