Internet

Powrót serwisu napisy.org?

przeczytasz w 1 min.

Blisko dwa lata temu, w maju 2007, katowicka policja zatrzymała twórców serwisu napisy.org pod zarzutem nielegalnego rozpowszechniania tłumaczeń do pirackich filmów. Wkrótce też, strona napisy.org zniknęła z sieci. Organizacja Koalicja Antypiracka wyróżniła policjantów Złotymi Blachami, przyznawanymi za walkę z piractwem.

Po niemal dwóch latach prowadzonego postępowania okazuje się jednak, prokuraturze nie udało się zebrać dowodów, które w jednoznaczny sposób wskazałyby na łamanie prawa przez twórców napisy.org. Co prawda uznano, że tłumacze, którzy pracowali (nieodpłatnie) dla napisy.org, złamali przepisy prawa autorskiego, ale do dzisiaj nie postawiono im żadnych zarzutów.

Jeśli dojdzie do umorzenia postępowania, co jest wielce prawdopodobne, policja będzie musiała odblokować serwis. Możliwe więc, że za jakiś czas ponownie zobaczymy napisy.org w sieci, być może w zmodyfikowanej formule, w pełni zgodnej z prawem.

Źródło: IDG

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  i git.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Może wracać, ale teraz 95+ % napisów jest w Napiprojekt, więc nie wiem czy odniesie sukces.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Teraz jestem ciekaw czy ta pie...ona Organizacja Antipiracka, albo policja wyplaca jakies odszkodowanie autorom serwisu.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     już stronka działa i już pobrałem napisy do filmu hehe! czekałem na stronke i się doczekałem! :)
     • avatar
      romisz
      0
      @Wyspa...
      ...zmień dilera, zaintrygował mnie twój komentarz i wpisałem i stronka nadal jest zamknięta, nie wiem gdzie ty wchodziłeś???