Internet

Praca w IT - pomysł na dobrą przyszłość

Praca w IT to przyszłość.

W co warto zainwestować swój czas by mieć pewność tego, że za kilka lat nie będziemy mieć z pracą problemów? Wprawdzie długofalowe sondaże mówią, że około 2020 roku o pracę będzie już łatwiej, ale do tego czasu trzeba sobie jakoś radzić – najlepiej zaś na rynku radzi sobie i będzie radzić IT.

praca it


W branży IT nie widać kryzysu. Podczas gdy firmy od kilku lat zwalniają, zamrażają podwyżki, tną premie, przedsiębiorstwa z sektora IT rozwijają się, zwiększają zatrudnienie, inwestują w pracowników. Aktualne oferty pracy w Warszawie stale pokazują zapotrzebowanie na pracowników z sektora IT i tych właśnie ofert pracy jest najwięcej. Jak wynika z badań Eurocom Worldwide zaledwie 5% firm IT planuje w tym roku zredukować zatrudnienie – zatem jak widać, perspektywy są. A co praca IT może dać młodym osobom? I czy są to oferty jedynie dla programistów? Na szczęście nie. O ile bowiem, by być wziętym programistą zarabiającym sporo pieniędzy trzeba uczyć się przynajmniej kilka lat i być pasjonatem tego co się robi, o tyle są w branży IT obszary, w których wybić można się nieco wcześniej.

Praca w IT to nie tylko obszary dla programistów i administratorów. To również cała rzesza prac związanych z internetem (analityka webowa, praca w obszarze marketingu wyszukiwarkowego, budowania społeczności, start upów) lub z obsługą klienta (help desk, zagadnienia domenowo – hostingowe), do których można przygotować się w krótszym czasie – czyli również wtedy, kiedy pierwotnie wybraliśmy nie najlepszą i nie rokującą sukcesu ścieżkę kariery.

Gdzie najlepiej znaleźć pracę w IT? Niezmiennie liderem jest tu stolica. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „praca IT Warszawa” by zorientować się, że ofert pracy w sektorze IT jest tu najwięcej. Dobrze radzi sobie również Wrocław, Kraków czy Poznań. Branża rozwija się jednak na tyle dynamicznie, że pracę w ramach sektora technologii informacyjnych (IT) można znaleźć i w małym mieście – choć w firmie polskiej lub w ramach pracy zdalnej.

Artykuł został opracowany przez jeden z największych serwisów z ogłoszeniami pracy www.infoPraca.pl

Komentarze

29
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ICE1979
  2
  Przeciez potrzebne sa predyspozycje- umysl scisly, a wy twierdzicie ze pedagogow za duzo sie wyszkolilo. Osoba o umysle humanistycznym ma spore klopoty z opanowaniem wiekszosci zagadnien i wymaga to od niej nieadekwatnie duzo pracy. Wszystkich do jednego worka sie nie zamyka, nie kazdy moze zostac inzynierem.
  • avatar
   Kenjiro
   1
   Gros z tej potencjalnej pracy jest pracą nisko płatną i całkowicie nierozwojową (help desk, marketing sieciowy). Dla administratorów w zasadzie też pracy nie ma, bo to co jest, woła o pomstę do nieba. Zero rozwoju, zero szkoleń, sprzęt z poprzedniej epoki, usilne próby utrzymania status quo. Jeszcze tylko programiści jako tako żyją, ale tu też trzeba znaleźć swoją niszę i dobrą firmę, bo firmy webowe wyzyskujące za 2-3k przy 12 godzin pracy + weekendy + wyjazdy do klienta + serwis po godzinach, nadają się tylko do PIP.
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    IT to przeżytek. Tu już nie mam miejsca, sami duzi gracze. Koszt wejścia na rynek i ryzyko jest niewspółmierne do możliwych do osiągnięcia korzyści.

    Jedyne co zostało to duże słomiane inwestycje ;)
    • avatar
     Konto usunięte
     -1
     taaaa... przyjdzie zrobi to i to i jak naprawione i zrobione to nie ma już potrzebny i dziękują. Potem znów biegaj i szukaj coś aby w garnek wrzucić ...
     • avatar
      Jozio
      -1
      to tak :
      - rewelacyjna znajomosc hardware
      - bardzo dobra znajomość windowsa ( prawie rewelacyjna bo nie umiem programowac ... )
      - znakomita obsługa photoshopa + przygotowanie do druku
      - rewelacyjna znajomość sieci komputerowych
      - znakomita znajomość multimediów ( aae, ap, sv )
      - dyplom z wwsi o ukonczeniu kursu grafiki fotorealistycznej

      i gdzie taki człowiek jak ja ma zarobić gdy ma 18 lat i chodzi do szkoły ?? STFU jednym słowem STFU! Kombinuje Kombinuje, myślałem o własnej serwerowni dedyków, ale kufa nie mam kasy ;/ Najlepsza praca ?? Praca fizyczna jak na razie w moim wieku nic nie pozostaje, jak chciałem się załapać do studia graficznego to tak od razu mnie wzięli jak pokazałem im prace itd. powiedziałem że siedzę w tym 6 lat oni fajnie fajnie, a gdzie pracowałeś a ja YYYY i tyle "nie ma pan praktyk zawodowych" i tyle na ten temat :/ a przydało by sie jakos dorobic. Ciężko jest młodym z tym niestety ale taka prawda.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       "Artykuł został opracowany przez jeden z największych serwisów z ogłoszeniami pracy..."
       Hmm, aż spojrzałem na górę strony i mogę być pewien, że nadal jestem w dziale 'newsy', a dział 'artykuły' jest obok. :p
       • avatar
        Ziuta
        0
        Heh, ja dopiero 1 rok w Technikum informatycznym i myślę że dobrze wybrałem, od kiedy tylko miałem pierwszy komputer fascynowała mnie ta maszyna i nadal dążę aby poznać o niej jak najwięcej i mam nadzieję że znajdę jakąś dobrą pracę za te kilka lat jak skończę szkołę;P
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Ja osobiście skończyłem inny kierunek ale ten także oczywiście już bez Magistra ale szczegół tak czy owak Pracownicy IT dużo zarabiają o ile przykładają się do pracy to nie jest praca dla wszystkich tylko dla ludzi wykształconych i nie tylko jest to biznes dla niektórych .
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Odnosząc sie do artykułu to powiem tak: zależy od firmy. Niestety w It nie jest tak różowo. Jeśli mowimy o konkretnych działach jak developerka to owszem wysoko można stać z kasą. Reszta jak sieci czy helpdesk to juz szału nie ma. To akurat o Łodzi moge powiedzieć.