Ciekawostki

Ty też wolisz pracować z domu?

przeczytasz w 1 min.

Jeśli odpowiedziałeś twierdząco, to okazuje się, że masz podobne zdanie, co część pracowników Apple. Z ich wewnętrznej ankiety wynika, że zatrudnieni obawiają się powrotu do hybrydowego i stacjonarnego trybu pracy.

Wewnętrzna ankieta w Apple pokazuje, że pracownicy obawiają się powrotu do biur

Tim Cook ogłosił w czerwcu, że wraz z początkiem września nastąpi przejście do hybrydowego trybu pracy. W poniedziałki, wtorki i czwartki pracownicy mają pracować w biurach, natomiast w środy i piątki możliwa będzie praca zdalna.

Okazuje się jednak, że zatrudnieni w Apple nie do końca są zadowoleni z takiego rozwiązania i z różnych powodów preferują pozostawienie zdalnego modelu pracy. Wynika to z wewnętrznej ankiety, na którą odpowiedziało niespełna 1800 osób.

90% odpowiedzi, które zostały udzielone w ramach badania zgadza się z określeniem, że “elastyczne opcje pracy pod względem lokalizacji są dla mnie bardzo ważne”.

Niewiele mniej, niż połowa ankietowanych stwierdziła, że ze względu na brak możliwości pracy zdalnej w dłuższym okresie - będzie zmuszona zrezygnować z pracy w Apple.

Pandemia uświadomiła nam, jak wygodna jest praca zdalna?

Przeciw ze strony części pracowników Apple nasuwa myśl, że dzięki trwającej pandemii zrozumieliśmy, że praca poza biurem jest jak najbardziej możliwa, a jej jedyną wadą w niektórych przypadkach jest wyłącznie brak osobistej współpracy. Jednak czy ma ona istotny wpływ na wydajność pracowników?

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Możliwość pracy zdalnej stała się dla Was priorytetem, czy może preferujecie wykonywanie obowiązków w biurach, z resztą współpracowników? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: theverge.com

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  0
  Za 3 lata... "Wnioski o darmowe okulary, leczenia oczu i kręgosłupa dla osób pracujących online. Związku pracy strajkują."
  • avatar
   DariosBiedak
   -6
   Przeklete bogacze sobie beda w domach pracoweac a my biedni ludzie bedziemy harowac w np w fabrykach poza miastami przy tasmach na 3 zmiany! Jak mozna pracowac w zdalnie w zakladzie przettworstwa tworzyw sztucznych? Jak mamy zdlanie zamiatac ulice czy odsnierzac? Jak mamy zdalnie kosic trawy? Jak mamy zdalnie smieci segregowac smieci przy tasmie?
   Co zaklad ma mi smieci do dowmu przywozic? Jak ktos robil to wie co to za robota! Smrod nie do opisania! Zdechle szczury, gnijace odpady komunalne, zuzyte podpaski i obsrane pieluhy! I co mam to zdalnie robic w domu?
   Zdalnie to ja se moge zasilki zapomogi pobierac a nie pracowac! Opodatkowac dodoatkowo prace zdalna natychmiast aby ten dodatkowy podatek przeznaczyc nam biednym!