Internet

1983 - polski serial debiutuje na Netfliksie

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

„Nie boje się armii lwów prowadzonej przez owce, boje się armii owiec prowadzonej przez lwa...” – polski serial 1983 jest już dostępny dla użytkowników serwisu Netflix.

Oto jest! W katalogu usługi Netflix zadebiutował dzisiaj pierwszy polski serial oryginalny – 1983

1983 to konspiracyjny thriller przedstawiający alternatywną wersję niezbyt odległej historii. Otóż w tytułowym roku dochodzi do zamachów bombowych, które pozwoliły Związkowi Radzieckiemu na umocnienie swojej pozycji i kontynuowanie zimnej wojny. I tak mija 20 lat – w 2003 roku dochodzi jednak do odkryć, które mają zmienić dalsze losy naszego kraju, w którym świetnie mają się reżim i inwigilacja. 

1983

Na pierwszy sezon serialu 1983 składa się 8 odcinków, a każdy z nich trwa około 50-60 minut. Podczas seansu czy też seansów na ekranie można zobaczyć między innymi Roberta Więckiewicza, Macieja Musiała, Michalinę Olszańską, Andrzeja Chyrę i Zofię Wichłacz. Reżyserkami z kolei są Katarzyna Adamik, Olga Chajdas, Agnieszka Holland i Agnieszka Smoczyńska.

Ciekawy pomysł, wielowątkowa fabuła, świetna obsada i niezły klimat to na pewno mocne strony tej produkcji. Więcej jednak nie ma co zdradzać, dlatego też zostawiamy was już ze zwiastunem i linkiem do serialu 1983 na Netflix.

Źródło: Netflix

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Chong-li
  Obejrzałem pierwszy odcinek i jak dla mnie wciągający i dobry serial.
  2
 • avatar
  Makkk
  Dam mu szansę. Netflix zrobił serial z Polską ekipą i bardzo sobie to chwalę. Przypominam, że do niedawna nie mieliśmy nawet tej usługi dostępnej w naszym Kraju ;)
  1
 • avatar
  Grapen
  Wow , najgorszy serial polski jaki mial;em niesczescie ogladac, wszystko jest zle, nie ma ani 1 pozytywnego aspektu, dobry szrot
  1
 • avatar
  DanyGee
  Sprawdzę. Dzięki za news.
 • avatar
  Chong-li
  Obejrzałem cały serial który jest na prawdę bardzo dobry.Główny wątek jest bardzo dobrze ukryty oraz owiany tajemnicą a serial stopniowo odkrywa przed nami jego tajemnice,oglądając miałem odczucia klimatyczne jak z filmu Equilibrium.Polecam.
 • avatar
  aleksandra.koziorowska1993
  Widziałam pierwszy odcinek jest genialny.....!!
  -1
 • avatar
  pawluto
  Nie spodziewałbym się rewelacji po pani reżyser znanej z filmów które nie zapełniały kina...
  Janosik - pełna klapa - czy pani Holland zwróciła dofinansowanie ?
  Pokot - znowu klapa - co z dofinansowaniem ?
  W ciemności - klapa - no wiadomo...
  Strata naszych pieniędzy z funduszy ...
  idt. idt. idt.
  -2