Gry

Prezes EA: „Gry zanudzają ludzi na śmierć”

przeczytasz w 0 min.

John Ricitello, nowy prezes Electronic Arts, największego na świecie koncernu produkującego gry, wyraził swoje obawy dotyczące współczesnych wydawców gier. W pierwszym dużym wywiadzie udzielonym od czasu objęcia stanowiska w EA, Ricitello opowiadał dziennikarzom Wall Street Journal o nowych wyzwaniach stojących przed przemysłem gier video.

„Zanudzamy ludzi na śmierć i tworzymy gry, w które gra się coraz trudniej” powiedział.


Mimo, że to właśnie EA jest jednym z większych winowajców takiego stanu rzeczy, wydając tony sequeli swoich gier, które niewiele różnią się od poprzedników, za to stają się coraz bardziej złożone. Ricitello twierdzi, że rozumie, iż w przyszłości należy coś z tym zrobić.

Poza krytyką „nudnych” gier, prezes EA zauważył również, że rynek musi zacząć przyciągać do siebie dorywczych graczy. Może to osiągnąć tworząc alternatywę dla drogich gier, które są trudne i skomplikowane, a ich skończenie wielu zajmuje graczom zbyt wiele czasu.


„W naszej branży jest mnóstwo tytułów, które wyglądają podobnie, jak te sprzed roku, które z kolei wyglądają podobnie do tych sprzed dwóch lat.” powiedział.


Jeśli nie jest to jedynie puste gadanie, to możliwe, że wrócą jeszcze czasy gier, w które pomimo niewielkiej złożoności po prostu się grało – również z osobami, które na co dzień z grami nie miały wiele wspólnego. Pierwszy krok EA już poczyniło – niedawno pisaliśmy o tym, że nowe tytuły sportowych gier tego koncernu w wersji dla Wii mają posiadać opcję włączającą uproszczony system sterowania, dzięki któremu będzie można pokopać piłkę na ekranie również z wujkiem lub dziadkiem.

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!

Witaj!

Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

Połącz konto już teraz.

Zaloguj przez 1Login