Gry

Priorytety CD Projekt Red: nowy Wiedźmin i nowy Cyberpunk

przeczytasz w 1 min.

Grupa CD Projekt publikuje raport finansowy za pierwszy kwartał 2024 r. Widać w nim wyraźnie, co jest największym priorytetem dla firmy.

Polska firma ma powody do zadowolenia, bowiem zamyka pierwszy kwartał 2024 r. z dobrymi wynikami. Zysk netto w tym okresie wyniósł 100 mln złotych, co stanowi znaczący wzrost względem analogicznego okresu roku poprzedniego (wtedy zysk wynosił 69,4 mln zł).

Nad czym aktualnie pracują deweloperzy z CD Projekt Red?

Raport pokazuje, że Cyberpunk 2077 z jednej strony przeżywa drugą młodość - za sprawą dobrze przyjętego przez branżę DLC - z drugiej zaś strony żaden z deweloperów nie pracuje już nad Cyberpunk 2077. Dowodem jest poniższa grafika przedstawiająca zaangażowane w bieżące projekty.

CD Projekt Red - deweloperzy

Aktualnie Cyberpunka 2077 “nie ma”. Widać wyraźnie, priorytety polskiej firmy. CD Projekt Red skupiony jest na nowych grach, zwłaszcza na projekcie Polaris - w prace nad nowym Wiedźminem zaangażowanych jest już 407 pracowników.

Z kolei projekt Orion - czyli nowy Cyberpunk - zrzesza 56 pracowników. W prace nad projektem Sirius zaangażowanych jest już 39 osób, zaś Hadar - zupełnie nowa marka od CD Projekt Red - rozwijany jest niezmiennie przez 20 pracowników.

Źródło: CD Projekt

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  GejzerJara
  0
  w sumie to i dobrze że nie rozwijają obecnego CP77, pytanie co z jego następcą?

  niestety redzi zaliczyli kilka wtop, w większości związanych z konsolami. wiedźmin1 był tylko na PC. wyszedł świetnie. graficznie trochę problematyczny, silnik nie do końca dopasowany, ale miał klimat, i ...... jak na tamte czasy relatywnie średnio-wysokie wymagania grafiki.

  współczesne gry mają wyłącznie wysokie wymagania grafiki. bez RTX4080 ani rusz. produkcja trwa wieki. klimatu nie ma. scenariusz jest jakiś tam byle jaki, a jedyne na czym się skupiają, to grafika, widoki, nawalanka, zbieranie w kółko punktów i itemów, i ........ kiepsko pojęta rozgrywka sieciowa. wszystko ma mniej więcej to, co ma taki fortnite.

  za to gier z klimatem jakoś tak mało. wiedźmin, cp77, skyrim i temu podobne. nawet RTS-ów w stylu warcraft / starcraft / C&C , tego po prostu nie ma. za to jest hejterski LoL :(
  • avatar
   kashano
   0
   Szczerze, to wiedźmin jako gra nigdy mnie nie interesował, próbowałem podejść do 3 części, ale niezbyt się przy tym bawiłem.... Zaś cyberpunk to jedna z moich ulubionych gier, zwłaszcza po dodatku widmo wolności i zakończeniu definitywnym z V w roli głównej.
   Pewnie przyjdzie poczekać z 5 lat albo i lepiej na kolejną odsłonę gry, ale warto będzie.