Karty graficzne

Nowa karta graficzna Nvidii na zdjęciu (póki co w fazie inżynieryjnej)

przeczytasz w 1 min.

Wygląda na to, że producent już testuje nowe karty graficzne. Pytanie kiedy nastąpi ich oficjalna premiera...

Czekacie na nową generacje kart graficznych Nvidii? Producent już pracuje nad takimi konstrukcjami, czego potwierdzeniem jest najnowszy przeciek – jeden z użytkowników serwisu Reddit pochwalił się zdjęciem płytki drukowanej nowego akceleratora.

Warto zauważyć, że ujawnione zdjęcie przedstawia inżynieryjną konstrukcję (na laminacie umieszczono dodatkowe zworki i gniazda diagnostyczne), która nie ma wiele wspólnego z finalnym produktem. Złącze NVLink może sugerować, że mamy tutaj do czynienia z kartą z rodziny Quadro lub Tesla.

W centrum PCB znalazło się miejsce na potężny procesor graficzny, a obok niego umieszczono dwanaście kości pamięci Micron GDDR6 – karta ma więc do dyspozycji 12 GB pamięci GDDR6 384-bit. Na uwagę zasługuje też potężna sekcja zasilania oraz trzy 8-pinowe złącza zasilające.

Nvidia PCB

Wygląda więc na to, że mamy do czynienia z jednym z flagowych produktów. Miejmy jednak nadzieję, że jego finalna wersja nie będzie wymagała aż takiego zasilania.

Źródło: Reddit

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Flagowiec AMD będzie miał pewnie 4 wtyki 8-pinowe ;]
  • avatar
   KENJI512
   2
   Czekam! I jestem ciekaw ceny w Polsce.
   • avatar
    Guczi04
    -1
    W końcu ruszyli kapsztyla.
    Ale po jakim czasie? Doskonale wiedzą, że AMD to nie konkurencja i wydają sobie karty kiedy chcą, a nie kiedy rynek zmusza.
    • avatar
     xchaotic
     0
     oddzielne chlodzenie na VRMy, a na glowne GPU chyba tylko azot ;)
     • avatar
      xxx.514
      0
      Jak to model inżynieryjny - pewnie chcą sprawdzić, jak naprawdę wyglądają granice sprzętu w porównaniu do przeprowadzonych symulacji; szczególnie, że dotyczy to serii Tesla lub Quadro. Dla standardowego GTXa nie dadzą czterech, a maksymalnie dwa złącza zasilające; prawdopodobnie też nie będzie złącza NV link, a podejrzewam, że nawet i standardowego SLI zabraknie. Mimo wszystko, miło że mają już czym się bawić. Ciekawe, czy ruszy takiego Crysisa lub Wieśka 3 w 8K...