Płyty główne

Nowe płyty główne Intel mają problem. Tak można go rozwiązać

przeczytasz w 1 min.

Nowe płyty główne Intel mają problemy z kartą sieciową. Producent nadal pracuje nad rozwiązaniem usterki, ale już pojawił się tymczasowy sposób na naprawę sprzętu.

Chodzi o problemy z kartą sieciową Intel i226-V, o których pisaliśmy na początku roku. Część użytkowników zaczęła skarżyć się na kłopoty ze stabilnością połączenia sieciowego – chodzi o chwilowe, kilkusekundowe spadki szybkości połączenia, które w niektórych sytuacjach mogły poważnie utrudnić użytkowanie komputera.

Intel potwierdził występowanie usterki w przypadku układów Intel i226, ale także i225 i Killer E3100. Eksperci ciągle pracują nad znalezieniem rozwiązania problemu, ale w międzyczasie producent podsunął tymczasowy sposób na poprawę działania sprzętu.

Tymczasowe rozwiązanie problemu z kartą sieciową Intel i226-V

Rozwiązanie sprowadza się do wyłączenia energooszczędnego trybu Ethernet (EEE - Energy-Efficient Ethernet), który ma powodować problemy z działaniem sprzętu. Funkcja pozostawia aktywne połączenie 100 Mb/s w trybie EEE.

Tryb EEE można wyłączyć w zaawansowanych opcjach sterownika do karty sieciowej. Firma MSI poszła o krok dalej i udostępniła swoim użytkownikom nowy sterownik, który automatycznie wyłącza funkcję EEE.

Rozwiązanie można uznać jako tymczasowe, bo równocześnie wyłącza inną funkcję. Jeśli odczuwacie problemy z działaniem połączenia sieciowego, warto będzie sprawdzić tymczasową opcję. Przynajmniej do momentu udostępnienia oficjalnej poprawki.

Źródło: Intel, TechPowerUp, MSI

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kasuja Wpisy Automatem
  2
  @Paweł, znowu coś ci pociekło. przecież my wiemy że nowe procki intela nie mają nóżek. źle dobrałeś zdjęcie. aaaaale wtopa.....

  a z tym planem energetycznym, zejście z 10gb na 100mb nie jest tu problemem, bo połączenie jest utrzymane, a przez internet więcej i tak się nie przepchnie. problem w tym, że od 100mb w górę, sieciówka cały czas nadaje jakiś sygnał, bo ten protokół tak ma. chodzi o to aby nie było trzasku na start/stop transmisji. dopiero po zejściu uwaga, na ...... 10mb/s karta emituje sygnał tylko wtedy, kiedy ma co emitować. i to jest oszczędny tryb.

  coś mi się zdaje że tradycyjnie czegoś nie doczytałeś. zaś wyłączenie planów energetycznych ma też sens w wifi, też przestaje się głupawo zachowywać i rozłączać bez sensu.
  • avatar
   ECRYGIGS
   2
   Na mojej poprzedniej starej płycie z Killer® E2205 Gigabit LAN dalej nie zostały naprawione sterowniki, które buforują dane do ram i ich nie uwalniają. Co wy chcecie od intela. xD
   • avatar
    maluszek88
    -7
    Intel zwalil. Ale Takie same problemy miało AMD ze swoimi cudownymi USB. Oszczędzają pare W kosztem stabilności. Głupota lawactwa. Ja proponuję kupić sieciowke na USB i tyle. Albo w slot PCI i nie używać zintegrowanej. Mój Asus AREION 10gbps też się tak wyłączał. To kupilem sieciwke z Ali 2.5 gbps i smiga