Procesory

Procesor z PlayStation 3 przyspieszy edycję filmów na PC

przeczytasz w 1 min.

Architektura Cell, na której oparty jest procesor konsoli Sony PlayStation 3, znajdzie swoje zastosowanie również w pecetach, pomagając w edycji filmów. Francuski koncern Thomson zaprezentował pecetową kartę FIRECODER Blu, służącą do akceleracji przetwarzania stałych obrazów oraz obróbki video.

Karta przeznaczona jest dla złącza PCI-Express x1, a na jej pokładzie znajduje się procesor SpursEngine firmy Toshiba, oparty o architekturę Cell i wyposażony w cztery synergistyczne jednostki przetwarzania (SPE – Synergistic Processing Elements). To sporo, choć niemal o połowę mniej, niż procesor w PlayStation 3, który składa się z aż siedmiu SPE. Na pokładzie karty FIRECODER Blu znajdą się też pamięci XDR firmy Rambus – takiego samego typu, co stosowane w konsoli Sony.

Nowy produkt Thomsona sprzedawany jest w Japonii w cenie około 525 dolarów. Czy i kiedy zobaczymy go w Stanach Zjednoczonych oraz Europie, na razie nie wiadomo.

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  deel77
  0
  Znam sprzęt tej firmy i muszę powiedzieć, że jest bardzo dobry. Z firecoderem nie miałem styczności ale zapowiada się całkiem fajnie. Dodam tylko, że z zakupem tego sprzętu w Polsce nie powinno być problemu.
  • avatar
   hocum
   0
   ciekaw jestem jak wypada porownanie z CUDA na 8800 czy 2x0