Gry

Projekt Natal także na PC!

Dariusz Wieleba | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Dariusz Wieleba
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Niedawno informowaliśmy was, że firma Microsoft planuje wprowadzić w 2010 roku nowy typ kontrolera gier dla konsoli Xbox. Projekt Natal, bo o nim mowa, miał uczynić z nas właśnie "kontrolery", śledząc nasze ruchy za pomocą kamery. Nieco więcej informacji o nim znajdziecie tutaj i tutaj. Wczoraj natomiast w sieci pojawiła się istotna informacja dla posiadczy komputerów osobistych - Projekt Natal trafi także na PC!

Informacja ta pochodzi z bardzo wiarygodnego źródła, ogłosił ją bowiem szef Microsoftu Bill Gates. Jednakże to nie koniec rewelacji - Projekt Natal ma bowiem pozwalać nam nie tylko na na rozrywkę w postaci gier wideo, ale także kontrolę całego komputera, telewizora czy innych mediów. Natal nie będzie służyć jedynie do gier, lecz także "do konsumpcji wszelkich mediów czy podłączenia go do Windows dla zwiększenia zakresu interakcji i komunikacji" - powiedział Gates. Wg niego, jest tak wiele mediów w domu, muzyki, filmów, elektroniki, którymi można zarządzać za pomocą innowacyjnej technologii Microsoftu, że przyjmie się ona błyskawicznie i stanie się dużym ułatwieniem w życiu.

Mimo, iż to pion techniczny Xboxa rozpoczął prace nad Projekt Natal, Microsoft nie chce, by był on kojarzony wyłącznie z tą konsolą i rozrywką. Przeniesienie go na Windows  pozwoli na dotarcie do znacznie większej rzeszy klientów. Czy Projekt Natal okaże się tak wielkim przebojem, jak wieści go Microsoft? Wg Billa Gatesa przekonamy się o tym już za nieco ponad rok.

Źródło: Gamespot, informacja własna

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gonzo
  Dziwne to wszystko. Już dawno temu Sony wprowadziło do swojej PS2 kamerkę za której pomocą można kontrolować grę (co prawda tylko jakieś bijatyki, ale pomysł i wykonanie wspaniałe, świetna zabawa :D ) dziwi fakt, że dopiero teraz jak i Microsoft jak Sony wpadło na pomysł żeby rozszerzyć zastosowanie takiego urządzonka
 • avatar
  Konto usunięte
  Mówię Wam - to się nie przyjmie...
 • avatar
  Konto usunięte
  Fajnie wygląda jak ta "rodzinka" na zdjęciu się cieszy :). Takie "tempe" spojrzenia :D... No nic może się przyjmie, może nie zobaczymy.
 • avatar
  Konto usunięte
  no nie wiem czy to taki dobry pomysł..
  po 1h grania w samochodówke masz dość bo cie ręce bolą...
 • avatar
  XaRaDaS
  Dla mnie fajne rozwiązanie, ale tylko do sterowania windowsem ;) zamiast klikac czy rolką przewijać robimy to palcem podnosząc lub opuszczając go :D Zresztą pożyjemy zobaczymy :D
 • avatar
  wolfikx
  Rozwiązanie fajne na imprezy do codziennego użytku niewypał.
 • avatar
  Konto usunięte
  Jak rodzice odciagna dzieci od komputera? Nie powiedzą im "idź się poruszać a nie tylko przed komputerem siedź":-)
 • avatar
  cura666
  To moze byc fajny patent do zastosowania w minigrach typu lockpicking, czy do tworzenia klimatycznych elementow w grach sf (np oblusga komputera w Minority Report) i fantasy (jakis rytual magiczny wymagajacy odpowiednich gestow). Technologia ma duzy potencjal, oby tworcy go odpowiednio wykorzystali.
 • avatar
  Makkk
  A ja z chęcią się w Natala zaopatrzę ;D Wyobraźcie sobie, jak cała rodzinka wreszcie docenia możliwości PCtów, bez wysłuchiwania narzekań 'co my takiego widzimy w tych grach?' ;p
 • avatar
  mICh@eL
  Już sobie wyobrażam Crysis'a i projekt Natal :D
 • avatar
  Konto usunięte
  Aż w końcu Projekt Natal skończy jako kamerka internetowa... wbudowana w telewizor... za 9999$...