Gry

Projekt Natal także na PC!

przeczytasz w 1 min.

Niedawno informowaliśmy was, że firma Microsoft planuje wprowadzić w 2010 roku nowy typ kontrolera gier dla konsoli Xbox. Projekt Natal, bo o nim mowa, miał uczynić z nas właśnie "kontrolery", śledząc nasze ruchy za pomocą kamery. Nieco więcej informacji o nim znajdziecie tutaj i tutaj. Wczoraj natomiast w sieci pojawiła się istotna informacja dla posiadczy komputerów osobistych - Projekt Natal trafi także na PC!

Informacja ta pochodzi z bardzo wiarygodnego źródła, ogłosił ją bowiem szef Microsoftu Bill Gates. Jednakże to nie koniec rewelacji - Projekt Natal ma bowiem pozwalać nam nie tylko na na rozrywkę w postaci gier wideo, ale także kontrolę całego komputera, telewizora czy innych mediów. Natal nie będzie służyć jedynie do gier, lecz także "do konsumpcji wszelkich mediów czy podłączenia go do Windows dla zwiększenia zakresu interakcji i komunikacji"- powiedział Gates.Wg niego, jest tak wiele mediów w domu, muzyki, filmów, elektroniki, którymi można zarządzać za pomocą innowacyjnej technologii Microsoftu, że przyjmie się ona błyskawicznie i stanie się dużym ułatwieniem w życiu.

Mimo, iż to pion techniczny Xboxa rozpoczął prace nad Projekt Natal, Microsoft nie chce, by był on kojarzony wyłącznie z tą konsolą i rozrywką. Przeniesienie go na Windows  pozwoli na dotarcie do znacznie większej rzeszy klientów. Czy Projekt Natal okaże się tak wielkim przebojem, jak wieści go Microsoft? Wg Billa Gatesa przekonamy się o tym już za nieco ponad rok.

Źródło: Gamespot, informacja własna

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Gonzo
  0
  Dziwne to wszystko. Już dawno temu Sony wprowadziło do swojej PS2 kamerkę za której pomocą można kontrolować grę (co prawda tylko jakieś bijatyki, ale pomysł i wykonanie wspaniałe, świetna zabawa :D ) dziwi fakt, że dopiero teraz jak i Microsoft jak Sony wpadło na pomysł żeby rozszerzyć zastosowanie takiego urządzonka
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Mówię Wam - to się nie przyjmie...
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Fajnie wygląda jak ta "rodzinka" na zdjęciu się cieszy :). Takie "tempe" spojrzenia :D... No nic może się przyjmie, może nie zobaczymy.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     no nie wiem czy to taki dobry pomysł..
     po 1h grania w samochodówke masz dość bo cie ręce bolą...
     • avatar
      XaRaDaS
      0
      Dla mnie fajne rozwiązanie, ale tylko do sterowania windowsem ;) zamiast klikac czy rolką przewijać robimy to palcem podnosząc lub opuszczając go :D Zresztą pożyjemy zobaczymy :D
      • avatar
       wolfikx
       0
       Rozwiązanie fajne na imprezy do codziennego użytku niewypał.
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Jak rodzice odciagna dzieci od komputera? Nie powiedzą im "idź się poruszać a nie tylko przed komputerem siedź":-)
        • avatar
         cura666
         0
         To moze byc fajny patent do zastosowania w minigrach typu lockpicking, czy do tworzenia klimatycznych elementow w grach sf (np oblusga komputera w Minority Report) i fantasy (jakis rytual magiczny wymagajacy odpowiednich gestow). Technologia ma duzy potencjal, oby tworcy go odpowiednio wykorzystali.
         • avatar
          Makkk
          0
          A ja z chęcią się w Natala zaopatrzę ;D Wyobraźcie sobie, jak cała rodzinka wreszcie docenia możliwości PCtów, bez wysłuchiwania narzekań 'co my takiego widzimy w tych grach?' ;p
          • avatar
           0
           Już sobie wyobrażam Crysis'a i projekt Natal :D
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Aż w końcu Projekt Natal skończy jako kamerka internetowa... wbudowana w telewizor... za 9999$...