Przeglądarki WWW

Przeglądarka Vivaldi dostępna w finalnej wersji

przeczytasz w 1 min.

Twórcy Opery udostępnili już finalną wersję przeglądarki Vivaldi. Pobierajcie i oceniajcie.

Doczekaliśmy się. Zbierająca od początków swojego istnienia pozytywne komentarze, przeglądarka Vivaldi dostępna jest już w wersji 1.0.

Jest to pierwsze stabilne wydanie przeglądarki. Po kilku odsłonach beta i dużym zainteresowaniu ze strony użytkowników udało się udostępnić produkt, z którego twórcy nie kryją zadowolenia. Jak sami mówią, Vivaldi stworzono z myślą o bezproblemowym i produktywnym korzystaniu z zasobów sieci.

„Wyruszyliśmy z misją przywrócenia przeglądarkom internetowym dawnej potęgi. Vivaldi 1.0 to zarówno powrót do przeszłości, jak i spojrzenie w przyszłość. To nowoczesna klasyka, zaprojektowana, by pomóc użytkownikom jak najlepiej wykorzystać czas spędzony z przeglądarką. Miliony osób zgodnie twierdzą, że chcą lepszej przeglądarki: takiej, w której kontrola należy do nich. Wszystko, co tworzymy, służy użytkownikowi. Nie mamy inwestorów dyktujących nam, jak się rozwijać. Nie mamy strategii wyjścia i nigdzie się nie wybieramy. Chcemy jedynie dać ludziom przeglądarkę, z której będą z dumą korzystać, a którą my z dumą nazywamy Vivaldi.” – Jon von Tetzchner, prezes Vivaldi


Vivaldi bazuje na silniku Chromium. Interfejs korzysta z biblioteki React oraz języka JavaScript i technologii Node.js. Funkcje, którymi twórcy chwalą się najbardziej to między innymi: grupowanie kart, zapisywanie sesji, zapisywanie notatek, wsparcie dla gestów myszką i skrótów klawiaturowych, panele WWW i stosunkowo szerokie opcje personalizacji.

Przeglądarkę Vivaldi pobierać można z oficjalnej strony producenta. Oferowana jest w trzech wersjach - na Windows, Linux oraz Mac OS.

Pobierz Vivladi Beta 3 (Windows / Linux / Mac)

Źródło: vivaldi

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  3
  Bardzo fajna przeglądarka, niestety brakuje jej jeszcze wielu funkcji znanych ze starej Opery, czy nawet Firefoksa (z dodatkami). Jest całkiem dobrze, ale jeszcze to nie czas, aby została domyślną przeglądarką w systemie.
  • avatar
   tobexor
   -2
   najlepsza przeglądarka stabilna nawet w becie 2/3 mało zasobożerna na 1gb 2x1,2ghz moge mieć face bench muza z yt win xp i 10 32x
   • avatar
    rlistek
    0
    Wszystko fajnie, używam od dawna, tylko z okazji updateu do 1.0 twitch.tv przestał na niej działać :/
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Czy wersja linuxowa potrafi odtwarzac netflixa ?