Przeglądarki WWW

Przeglądarka Vivaldi dostępna w finalnej wersji

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
12 komentarzy Dyskutuj z nami

Twórcy Opery udostępnili już finalną wersję przeglądarki Vivaldi. Pobierajcie i oceniajcie.

Doczekaliśmy się. Zbierająca od początków swojego istnienia pozytywne komentarze, przeglądarka Vivaldi dostępna jest już w wersji 1.0.

Jest to pierwsze stabilne wydanie przeglądarki. Po kilku odsłonach beta i dużym zainteresowaniu ze strony użytkowników udało się udostępnić produkt, z którego twórcy nie kryją zadowolenia. Jak sami mówią, Vivaldi stworzono z myślą o bezproblemowym i produktywnym korzystaniu z zasobów sieci.

„Wyruszyliśmy z misją przywrócenia przeglądarkom internetowym dawnej potęgi. Vivaldi 1.0 to zarówno powrót do przeszłości, jak i spojrzenie w przyszłość. To nowoczesna klasyka, zaprojektowana, by pomóc użytkownikom jak najlepiej wykorzystać czas spędzony z przeglądarką. Miliony osób zgodnie twierdzą, że chcą lepszej przeglądarki: takiej, w której kontrola należy do nich. Wszystko, co tworzymy, służy użytkownikowi. Nie mamy inwestorów dyktujących nam, jak się rozwijać. Nie mamy strategii wyjścia i nigdzie się nie wybieramy. Chcemy jedynie dać ludziom przeglądarkę, z której będą z dumą korzystać, a którą my z dumą nazywamy Vivaldi.” – Jon von Tetzchner, prezes Vivaldi


Vivaldi bazuje na silniku Chromium. Interfejs korzysta z biblioteki React oraz języka JavaScript i technologii Node.js. Funkcje, którymi twórcy chwalą się najbardziej to między innymi: grupowanie kart, zapisywanie sesji, zapisywanie notatek, wsparcie dla gestów myszką i skrótów klawiaturowych, panele WWW i stosunkowo szerokie opcje personalizacji.

Przeglądarkę Vivaldi pobierać można z oficjalnej strony producenta. Oferowana jest w trzech wersjach - na Windows, Linux oraz Mac OS.

Pobierz Vivladi Beta 3 (Windows / Linux / Mac)

Źródło: vivaldi

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  Bardzo fajna przeglądarka, niestety brakuje jej jeszcze wielu funkcji znanych ze starej Opery, czy nawet Firefoksa (z dodatkami). Jest całkiem dobrze, ale jeszcze to nie czas, aby została domyślną przeglądarką w systemie.
  3
 • avatar
  tobexor
  najlepsza przeglądarka stabilna nawet w becie 2/3 mało zasobożerna na 1gb 2x1,2ghz moge mieć face bench muza z yt win xp i 10 32x
  -2
 • avatar
  rlistek
  Wszystko fajnie, używam od dawna, tylko z okazji updateu do 1.0 twitch.tv przestał na niej działać :/
 • avatar
  Konto usunięte
  Czy wersja linuxowa potrafi odtwarzac netflixa ?