Przeglądarki WWW

Przeglądarka Vivaldi dostępna w wersji 1.3

przeczytasz w 1 min.

Vivaldi w wersji 1.3 to kilka ciekawych nowości, w tym większe możliwości personalizacji.

Przeglądarka Vivaldi może i dość wolno, ale systematycznie zjednuje sobie nowych sympatyków. Stojący za tym projektem byli twórcy Opery nie ustają w wysiłkach, aby ich nowy projekt prezentował się jak najlepiej. Dostępna jest już wersja 1.3.

Tym razem nowości, a przynajmniej część z nich, widoczne są na pierwszy rzut oka. Zwiększono bowiem możliwości personalizacji i oddano do dyspozycji użytkowników motywy, które pozwalają na dostosowanie każdego elementu interfejsu do indywidualnych upodobań. Jednocześnie dodano wsparcie programowe dla wymuszania minimalnego kontrastu.

przeglądarka Vivaldi motywy

To oczywiście nie wszystkie nowości. W celu zadbania o wyższą ochronę prywatności wprowadzono możliwość wyłączenia obsługi standardu WebRTC. Umożliwia on wprawdzie natywną obsługę połączeń głosowych, wideokonferencji oraz dzielenie dokumentów w HTML, ale może także wysyłać adres IP, co strony internetowe mogą wykorzystać do śledzenia aktywności w sieci.

Poprawiono również gesty myszy, dodano kilka nowych. Osobom korzystającym z wersji na system Linux spodobać może się poprawienie hibernacji zakładek.

„Vivaldi ma na celu przekazanie kontroli użytkownikom. Niezależnie od tego, czy chodzi o poprawę personalizacji poprzez dodanie motywów użytkownika, zwiększenie ochrony prywatności czy zaoferowanie większej liczby opcji i funkcjonalności, zawsze stawiamy użytkowników na pierwszym miejscu. Chcemy, żeby przeglądanie sieci było bezpieczniejsze, bardziej spersonalizowane, bardziej produktywne i przyjemniejsze dla każdego. — Jon von Tetzchner, prezes Vivaldi Technologies

Przeglądarkę Vivaldi w wersji 1.3 pobierać można z oficjalnej strony producenta. Oferowana jest w trzech wersjach - na Windows, Linux oraz Mac OS.

Pobierz Vivladi Beta 3 (Windows / Linux / Mac)

Źródło: Vivaldi

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kombajn
  4
  No cóż w dzisiejszych czasach jak przeglądarka nie ma wersji mobilnej i możliwości przenoszenia zakładek pomiędzy platformami to jak dla mnie taka przeglądarka jest bezużyteczna. Albo mówiąc inaczej nawet najlepsze bajery nie zrównoważą takiej luki w funkcjonalności, dlatego obecnie używam pary Opera + Opera Mini na telefonie.
  • avatar
   Fiona
   2
   No najważniejsze w przeglądarce moty i gesty myszy....

   Brawo

   Z takim podejściem to ja wróżę twórcom sukces na miarę Opery czy 1% rynku.....
   • avatar
    t800mm
    1
    Zgadam się w 100% z kolegą. Osobiście używam na wszystkich urządzeniach Chrome z paroma pluginami plus disconnect.me Blokowanie średnio 600-800 odwołań dziennie do serwerów zbierających masę statystyk a w zasadzie telemetrię aktywności w sieci daje dużo do myślenia... google analytics to oczywiście standard, ale takich podobnych serwerów jest jeszcze parę....
    • avatar
     darioz
     1
     Te wszystkie przeglądarki oparte na Chromium są takie same i właściwie niczym się od siebie funkcjonalnością i czasami wyglądem nie różnią.
     Dlatego wolę Firefoksa. Płynne przewijanie kółkiem i lepszy zoom stron internetowych przebija te wszystkie przeglądarki oparte na Chromium.
     Pamiętam Zoom strony w Chromie 100%, 125%, 150%. Masakra, nigdy nie dało się dopasować idealnie strony do monitora. Trzeba było instalować rozszerzenia a to powinno być standardem.
     W Firefoksie nie mam z tym problemu i zawszę mogę dostosować każdą stronę pod swój monitor.
     Po miesiącach testowania Chroma i chromopodobnych przeglądarek z Operą i Vivaldi na czele wróciłem do Firefoksa.
     • avatar
      taki jeden
      1
      Trzeba było nie sprzedawać Opery a teraz od nowa wymyślają coś co już mieli gotowe, kogo wy chcecie oszukać ?
      • avatar
       Fiona
       1
       A co masz do chińczyków ???
       Bardzo mili ludzie....
       Oni podobnie jak Polacy zasuwają za pełną miskę, tylko oni budują tym potęgę swojego kraju...
       My albo niemiecką (PO) albo amerykańską (PIS)
       Nigdy swoją - niestety....
       • avatar
        t800mm
        0
        ..
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Najszybsza obecnie przeglądarka na rynku. Skończyłem z Operą odkąd kupili ją Chińczycy ;-)
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Najszybsza obecnie przeglądarka na rynku. Skończyłem z Operą odkąd kupili ją Chińczycy ;-)