Bezpieczeństwo

PUBG Ransomware blokuje dostęp do komputera i... zachęca do gry

przeczytasz w 1 min.

Wprawdzie PUBG Ransomware należy do kategorii wyjątkowo nielubianego oprogramowania, ale na całe szczęście jego twórcy nie mieli w planach powodowania dużych szkód.

Szkodliwe oprogramowanie atakuje nasze komputery nie od dziś. Niekiedy okazuje się ono bardzo niebezpieczne, innym razem nietypowe, ale i mniej uciążliwe. Z tym drugim przypadkiem mamy do czynienia właśnie teraz.

W sieci pojawiają się informacje na temat PUBG Ransomware. Jak sugeruje nazwa, ma to związek z grą PlayerUnknown's Battlegrounds. Jaki? Ransomware blokuje dostęp do komputera szyfrując piliki przechowywane na dysku. Zazwyczaj w tego typu przypadkach pojawia się żądanie zapłaty, ale w tym przypadku odblokowanie komputera odbywa się w inny sposób - uruchomienie PlayerUnknown's Battlegrounds.

Wprawdzie na poniższym zrzucie ekranu możecie zobaczyć, iż mowa o godzinie rozgrywki, ale w praktyce wystarczy samo uruchomienie gry. Co więcej, można tego uniknąć, wystarczy skorzystać z odpowiedniego pola i podanego kodu. Rozwiązaniem jest też, ale to najbardziej czasochłonna metoda, stworzenie i uruchomienie pliku o nazwie TslGame.exe.

PUBG Ransomware

Jak widać, PUBG Ransomware nie stanowi wielkiego zagrożenia. Kilka prostych metod na odblokowanie dostępu do komputera pokazuje, że twórcy nie mieli w planach powodowania dużych szkód.

Źródło: motherboard

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  7
  A teraz pomyślcie, że widzi to jakaś babcia co ma kompa od roku albo inna, mało obeznana w komputerach osoba... to już nie robi się kilka prostych metod :(

  Mimo to, takie coś powinno być karane, zły sposób na zachętę do gry.
  • avatar
   dejot
   6
   Jakakolwiek ingerencja w mojego kompa, to jest zwykłe (*&^%$#@))
   • avatar
    kitamo
    0
    Twórcy moga byc chyba wdzieczni :D