Ciekawostki

Pyrkon nadchodzi

przeczytasz w 1 min.

Kwiecień to prawdziwy zwiastun wiosny. Rozkwitają pierwsze pąki, ptaki budzą nas porannym świergotem, a dni stają się coraz dłuższe. Wraz z pierwszymi ciepłymi promieniami słońca budzą się też miłośnicy fantastyki, by dołączyć do wielkiego wiosennego święta fantastyki.

Poznań to nie tylko koziołki i rogale. Stolica Wielkopolski co roku na kilka dni przemienia się w miasto fantastyki. To właśnie na terenie poznańskich targów tysiące ludzi spotykają się na największym festiwalu fantastyki w Polsce. Mowa oczywiście o Pyrkonie.

27 kwietnia odbędzie się XIX edycja imprezy. Festiwal, który niegdyś mieścił się w kilku salach szkoły podstawowej, dziś odbywa się na terenie kilku hal targowych, na których czeka na was mnóstwo atrakcji. Na odwiedzających czekają pokazy cosplay, konkursy, wykłady, prelekcje, spotkania z pisarzami, aktorami, rysownikami i innymi postaciami ze świata fantastyki.Pyrkon to też idealne miejsce na pozbycie się oszczędności - na powierzchni 14 000m2 swoje stoiska postawią sklepiki z fantastycznymi gadżetami, biżuterią, książkami i całem mnóstwem innych rozmaitości.

Pyrkon to świetne miejsce zarówno dla fana mangi i anime, jak i zagorzałego zapaleńca D&D.To idealne miejsce dla miłośników literatury i amatorów seriali. Nie ważne, czy lubisz gry z prądem, czy też nie - ta magiczna impreza zaoferuje ci całą masę atrakcji. Przede wszystkim jednak Pyrkon to miejsce fantastycznych spotkań - ten festiwal tworzą ludzie, dlatego atmosfera panująca podczas imprezy jest jedyna w swoim rodzaju.

Do Pyrkonu zostały niecałe dwa tygodnie.Jeszcze zdążycie kupić bilet, zanieść pierścien do mordoru, otrzymać list z Hogwartu i zebrać drużynę, która razem z wami weźmie udział w największym wydarzeniu fantasy w Polsce!

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    Pozytywnie zakręceni :)