Smartfony

Procesory Qualcomm Snapdragon napędzają już ponad miliard smartfonów

przeczytasz w 1 min.

Inni producenci mobilnych procesorów mogą o takim wyniku jedynie pomarzyć.

Qualcomm Snapdragon procesor

Rynek producentów mobilnych procesorów jest obecnie dość ustabilizowany. Chociaż w ostatnich latach przechodził małe zmiany to na tę chwilę liczące się na nim firmy policzyć można na palcach jednej ręki. Bez wątpienia najwięcej powodów do zadowolenia ma Qualcomm.

Steve Mollenkopf, CEO firmy Qualcomm, na ostatniej konferencji w San Francisco potwierdził to, co wszyscy już chyba wiedzą. Układy Qualcomm Snapdragon cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością na dowód czego przedstawiono dane mówiące o tym, iż napędzają one pracę ponad miliarda smartfonów z systemem Google Android.

Inni producenci mobilnych procesorów mogą o takim wyniku jedynie pomarzyć, a niektórych startujących z podobnego pułapu co Qualcomm już nawet nie ma lub zdecydowali się zmienić profil działalności.

Co przyniesie przyszłość? Wydaje się, że ta może być dla firmy Qualcomm całkiem owocna. Coraz bardziej koncentruje się ona bowiem nie tylko na najpotężniejszych procesorach, ale również na układach do smartfonów z niższej półki cenowej. To zaowocować może kolejnymi doskonałymi wynikami.

Czy w Waszych smartfonach również czają się procesory Qualcomm Snapdragon?

Źródło: androidandme

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dragonik
  5
  Ale to wina producentów żę zamulają androida a niesamego androida.
  • avatar
   Michaanu
   1
   800-setka śmiga aż miło na Nexusie piątym.
   • avatar
    jarzit
    -3
    Ja mam MediaTec MT6582 4x1,3GHz i w AnTuTu 19957punktów.
    • avatar
     Franz
     -7
     Oby im się w końcu udało wyprodukować tak wydajny procesor, by wreszcie Android wraz ze śmieciami od producentów działał płynnie.
     • avatar
      jkbrenna
      0
      ciekaw jestem od kogo oddzial produkcji i projektowania cpu opartych na ARM kupili, albo im to za dwa lizaki podarowano...