Karty graficzne

Radeon HD 6850 podkręcony do 1,5 GHz

przeczytasz w 2 min.

Niedawno prezentowaliśmy kartę ColorFire Radeon HD 6850 Xstorm, a już overclockerom udało się wykorzystać jej dużą podatność na podkręcanie. Rdzeń GPU podkręcono do 1,5 GHz.

Zalety produktu Xstorm postanowił potwierdzić użytkownik portalu Hwbot o nicku carl, a zarazem prawdopodobnie jeden z pracowników chińskiej firmy ColorFire - konstruktora podkręcanej karty - można tak przypuszczać, gdyż na jego hwbotowym koncie jest obecny tylko omawiany wynik.

Warto przeczytać:
Ekstremalne podkręcanie w siedzibie ASUSa
ASUS GTX 580 DirectCU II taktowany rekordowo wysoko

Carlowi udało się podkręcić Radeona HD 6850 Xstorm do 1500 MHz na rdzeniu i 5100 MHz na pamięciach. Dla przypomnienia, standardowe taktowania referencyjnego Radeona HD 6850 to odpowiednio 775 MHz i 4000 MHz, a karty Xstorm to 900 MHz i 4200 MHz. Jak łatwo się można domyślić, do schłodzenia karty wymagane było ekstremalne chłodzenie w postaci ciekłego azotu. Warto jednak zaznaczyć, że wynik osiągnięto bez mechanicznego ingerowania w konstrukcję karty w celu na przykład podniesienia napięcia (tzw. V-mody). Co prawda karta pozwala na podniesienie napięcia poprzez zworki na PCB, ale z pewnością nie w stopniu wymaganym przez carla.

    

Dzięki tak wysokiemu taktowaniu, overclocker uzyskał rekord w 3DMark Vantage z wykorzystaniem Radeona HD 6850, gdzie osiągnął 27751 punktów w trybie Performance. Na pozostałe elementy platformy składały się następujące podzespoły:

  • procesor Intel Core i7 980X podkręcony do 5705 MHz (z użyciem ciekłego azotu),
  • płyta gówna MSI Big Bang-XPower,
  • 4 GB pamięci DDR3 Team Group pracujące z taktowaniem 1840 MHz.

Być może ColorFire po odniesieniu takiego sukcesu przez swoją kartę postanowi wydać w wersji Xstorm również wydajniejsze modele Radeonów HD 6000, czego szczerze pragniemy. Szkoda tylko, że produkty tej firmy są praktycznie niedostępne w naszym kraju.

carl podkręcający ColorFire Radeon HD 6850 Xstorm

 

Źródło: pctreiber.net, hwbot.org

Polecamy artykuły:  
Dell Alienware M17x - marzenie gracza z CrossFireX
Razer Spectre, Marauder i Banshee - mysz, klawiatura i słuchawki z serii StarCraft II
VoD Onet, Ipla, tvscreen i spółka - przegląd 7 serwisów 

 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    0
    I jak to się ma dla zwykłego kowalskiego ?