Karty graficzne

Radeon RX 6700 XT już dostępny za południową granicą - handlarze oferują karty przed premierą

Paweł Maziarz | Redaktor serwisu benchmark.pl
16 komentarzy Dyskutuj z nami

Jesteśmy po zapowiedzi karty graficznej Radeon RX 6700 XT, ale zainteresowani zakupem będą musieli jeszcze trochę poczekać… a przynajmniej tak wygląda teoria, bo niektórzy już oferują sprzęt z drugiej ręki.

Jeżeli czytacie nasze newsy, specyfikacja karty Radeon RX 6700 XT nie powinna być żadną tajemnicą. Na pokładzie znalazł się układ graficzny AMD Navi 22 (RDNA 2) w konfiguracji z 2560 jednostkami cieniującymi oraz 12 GB pamięci GDDR6 192-bit. Karta plasuje się w średnim segmencie wydajnościowym i według producenta ma pozwolić na komfortowe granie w rozdzielczości 1440p.

Sklepowa premiera nowego Radeona została zaplanowana na najbliższy czwartek (18 marca). Wygląda jednak na to, że niektórzy mieli możliwość wcześniejszego zakupu sprzętu.

Radeon RX 6700 XT już dostępny w sprzedaży – cena karty z drugiej ręki

Na jednym z czeskich portali ogłoszeniowych pojawiła się oferta sprzedaży niereferencyjnego modelu PowerColor RX 6700 XT Hellhound.

PowerColor Radeon RX 6700 XT Hellhound

Sprzedający jasno sugeruje, że Radeon RX 6700 XT sprawdzi się w koparce kryptowalut - akcelerator ma osiągać 50 MH/s (nie sprecyzowano o kopanie jakiej kryptowaluty dokładnie chodzi), pobierając przy tym tylko 120 W mocy (czyli trochę mniej niż GeForce RTX 3060 Ti i GeForce RTX 3070).

PowerColor RX 6700 XT Hellhound jest sprzedawany za 28 000 koron czeskich, co odpowiada około 4900 złotym – to mniej więcej trzykrotnie więcej niż wynosi sugerowana cena Radeona RX 6700 XT. Nie wiadomo jednak ile będą kosztować karty w sklepach normalnie po premierze (ich ceny na początku na pewno będą zawyżone).

Skąd ofert sprzedaży przed oficjalną premierą? Sprzedający twierdzi, że karta miała być kupiona u jednego z dystrybutorów. Możemy podejrzewać, że liczy tutaj na możliwość zarobku (szczególnie, że początkowa dostępność kart może być mocno ograniczona).

Źródło: VideoCardz, Bazos

Zobacz więcej o kartach graficznych:

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KENJI512
  To jest dramat, ustalanie premiery na XX, a inni już dostają i sprzedają, bo kupili wcześniej... Gdzie urzędy uczciwych konkurencji i inne?

  Na świecie, jak w Polsce, jak przekręt na 1000zł to hurr durr, policja, skarbówka, oddawaj, jak przekręt na miliony to zero reakcji?
  18
 • avatar
  EXT_1
  Rynek GPU w ostatnich miesiącach to jest po prostu dramat.
  7
 • avatar
  szymcio30
  Nawet jeśli będą w sklepach to na spokojnie ceny będą ok 4000zł albo i wyżej. RTX 3060 miał kosztować 1600zl, a był min za 2900zl wzwyż
  2
 • avatar
  cochinek
  120W to tylko "trochę mniej" niż RTX3070? Chyba chodziło 220W?
  1
 • avatar
  Ciekawski_
  No cóż. Kolejna karta widmo już w sprzedaży. Wielu o niej mówi. Są nawet jej zdjęcia, ale na żywe oczy nikt jej nie widział :)
  1
 • avatar
  pawluto
  hahahahahaha Jak mnie to rożśmiesza i te ceny...hahahahaha
  Przynajmniej więcej ludzi zacznie szanować swój sprzęt a producenci gier lepiej optymalizować gry.
  1
 • avatar
  mufasa
  kurde,to jak z wódą na kartki w zamierzchłych czasach...
  w sklepie wiatr a na mecie full serwis
 • avatar
  Gnom_Z_Piany
  @Paweł ty znowu głowę sobie obtłukłeś jak spadłeś ze stołka, bo:
  1. cyt "Radeon RX 6700 XT już dostępny za południową granicą"
  2. cyt "ale zainteresowani zakupem będą musieli jeszcze trochę poczekać"

  to jakieś rozdwojenie jaźni, inaczej zwane ..... schizofrenią :)
  sorry że cię tak punktuję, ale z powodu sporej ilości twoich artykułów, chciałbym abyś ciągnął jakość portalu w górę a nie w dół.