Karty graficzne

Radeon RX - dostępność i ceny kart (w końcu) wracają do normy

przeczytasz w 1 min.

Póki co zmiany szczególnie są widoczne w ofertach zachodnich sklepów, ale ustabilizowanie sytuacji na naszym rynku jest kwestią najbliższych tygodni.

Koparki kryptowalut cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem, a sytuacja na rynku kart graficznych zaczyna wracać do normy. Co istotne, dotyczy to również modeli Radeon RX – dostępność i ceny normalizowały się już na tylu rynkach, że stanowi to obiecującą prognozę dla Polski.

Firma AMD chwali się, że przez ostatnie miesiące intensywnie działała na rzecz poprawy sytuacji w kanale sprzedaży kart graficznych Radeon, aby gracze mogli skorzystać w szczególności na znakomitej płynności gry dzięki technologii Radeon FreeSync (obecnie na rynku dostępnych jest ponad 350 kompatybilnych monitorów w różnych konfiguracjach i przedziałach cenowych). Dodatkowym atutem jest funkcjonalny sterownik Radeon Software i obsługa nowoczesnych technik programistycznych, takich jak DirectX 12, Vulkan API, Rapid Packed Math czy Shader Intrinsics.

AMD Radeon RX Vega 64

Obecnie sytuacja zaczyna wracać do normy, co szczególnie widać po ofertach zachodnich sklepów. Radeony RX Vega 64 i 56 są dostępne odpowiednio za 580 i 500 dolarów, a Radeony RX 580 i 570 odpowiednio za 300 i 280 dolarów. Na naszym rynku jeszcze nie wygląda to tak dobrze (bo np. Vega 56 kosztuje tyle co Vega 64 – około 3000 zł, a Radeon RX 570 tyle co RX 580 – około 1300 zł), ale można oczekiwać, że poprawi się to w ciągu najbliższych tygodni.

Źródło: AMD, inf. własna

Komentarze

15
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  jaras666
  8
  "z nvidia mam 200FPS" napisał właściciel monitora 60Hz
  • avatar
   Sharimsejn
   7
   Skoro widać to już w zachodnich sklepach to czemu u nas trzeba czekać parę tygodni?
   • avatar
    Preston2009
    1
    To i tak słabo. Ostatnio kupiłem kartę RX570. Dostałem także rachunek od sprzedającego. Gość kupił kartę za 860zł!
    • avatar
     Macieyerk
     -6
     Ceny wracają do normy tzw. Za Vegę będziesz musiał dać tą gorszą nerkę zamiast tej lepszej. Ja natomiast lubię swoje nerki.
     • avatar
      ivanos
      -11
      ,aby gracze mogli skorzystać w szczególności na znakomitej płynności gry dzięki technologii Radeon FreeSync. Dodatkowym atutem jest funkcjonalny sterownik Radeon Software i obsługa nowoczesnych technik programistycznych, takich jak DirectX 12, Vulkan API, Rapid Packed Math czy Shader Intrinsics,

      Ten tekst rozbawił mnie do łez :)
      • avatar
       Siderion
       0
       Ciekawe kiedy vega 56 "wróci" do 399$?