Gadżety

Raspberry Pi B+: teraz płytka tańsza o 30 proc.

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
7 komentarzy Dyskutuj z nami

Od teraz ostatnią ewolucję pierwszej generacji Raspberry Pi dostaniemy nie za 35, lecz za jedyne 25 dolarów.

Raspberry Pi B+

Na początku tego roku na rynku pojawiła się płytka Raspberry Pi 2. Jeżeli nie potrzebujecie aż takiej mocy, być może zainteresuje was ostatnia ewolucja pierwszej generacji, a więc wydana w lipcu Raspberry Pi B+. Warto jej się przyjrzeć, tym bardziej że twórcy postanowili obniżyć jej cenę o około 30 proc.

Każda nowa płytka Raspberry Pi wyceniana jest na 35 dolarów. Od kilku miesięcy jednak 2 oraz B+ kosztowały tyle samo, choć ta druga cechuje się nieco gorszą wydajnością. Założyciel firmy, Eben Upton, stwierdził, że najwyższy czas coś z tym zrobić. Od teraz Raspberry Pi B+ dostaniemy nie za 35, lecz za jedyne 25 dolarów.

Przypomnijmy w tym miejscu, że płytka Raspberry Pi B+ została wyposażona w chipset Broadcom BCM2835, procesor ARM1176JZ-F taktowany zegarem 700 MHz i 512 MB pamięci RAM. Ma też m.in. 40 pinów GPIO, 4 gniazda USB, HDMI, Ethernet oraz slot na karty pamięci microSD. Płytka charakteryzuje się też niższym zużyciem energii oraz wyższą jakością dźwięku od swoich poprzedników.

Źródło: TechSpot, Raspberry Pi

Komentarze

7
Zaloguj się, żeby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  O i 25$ i możemy sobie zrobić małe centrum multimedialne, za taką cenę nie ma co wymagać ;P a i tak 1080p filmy śmigają jak bajka ;)))
 • avatar
  Zaczynają zbujać cenę, żeby już teraz wygryzać prjekt C.H.I.P?
 • avatar
  Super, jak kupowałem 2 miesiące temu to nie łaska było już wtedy dać niżej ceny? Su******* :(
  -6
 • avatar
  Proszę - https://www.ematador.pl/pl/p/Modul-Raspberry-Pi-GPIO-Breakout-40-pin/788 I to robi zdecydowanie bardzo dużą różnicę.
  Kwestia taka czego oczekujecie.