Gry Xbox One

Red Dead Redemption ląduje na Xbox One, wraz z innymi hitami

przeczytasz w 2 min.

Oferta wstecznej kompatybilności na Xbox One poszerza się dynamicznie i w taki sposób, jak mogliby sobie tego życzyć gracze.

Red Dead Redemption

Minęło zaledwie kilkanaście dni od ostatniej aktualizacji, a Microsoft już zdecydował się na kolejne poszerzenie oferty wstecznej kompatybilności. Nie powinna to być zresztą większa niespodzianka – gigant sam przecież zapowiadał, że zdecydował się na zmianę zasad, dzięki czemu lista gier z Xboksa 360, które można uruchomić na Xbox One ma się dynamicznie wydłużać. Niespodzianką może być jednak to, jakie konkretnie produkcje trafiają teraz do programu – to bowiem hity i perełki, o których marzyło wielu posiadaczy najnowszego Xboksa.

Zanim jednak do tego przejdziemy, musimy uwzględnić jedną kwestię. Otóż wraz ze zmianą zasad programu Microsoft „po cichu” wprowadza kolejne gry do oferty. To oznacza, że choć faktycznie da się już pobrać nowe tytuły, to oficjalnie wsparcie dla nich nie jest jeszcze włączone, a więc mogą występować problemy, jak również nieobsługiwane mogą być wersje fizyczne gier. Ponadto, jest to niezgodne z regulaminem Xbox. Dlatego też, choć pokażemy wam, jak można dodać nowe gry do swojej biblioteki, zalecamy jednak wstrzymanie się do pojawienia się oficjalnego potwierdzenia.

Xbox One WK

Nowe stare gry na Xbox One

Jakie więc produkcje przygotował Microsoft tym razem? Pierwszy tytuł już znacie – to tytułowe Red Dead Redemption – świetny western studia Rockstar, o którym marzyło wielu posiadaczy konsoli Xbox One. Bo choć gra ma już 5 lat, to „Grand Theft Auto na Dzikim Zachodzie” wciąż w swojej klasie jest nie do pokonania.

To nie jedyna nowa gra, jaką zauważyli użytkownicy. Na nowym Xboksie zagramy również w Left 4 Dead 2 – krwawą strzelaninę z hordami zombie do likwidacji, Halo Wars – przygotowaną przez twórców Age of Empires strategię czasu rzeczywistego osadzoną w tym wspaniałym uniwersum, Tekken Tag Tournament 2 – jedno z najprzyjemniejszych mordobić w ostatnich latach oraz Castlevania: Symphony of the Night – mroczną przygodówkę z synem Draculi w roli głównej.

Dla zwolenników czytelnych list:

 • Red Dead Redemption
 • Left 4 Dead 2
 • Halo Wars
 • Tekken Tag Tournament 2
 • Castlevania: Symphony of the Night

Jak zagrać w Red Dead Redemption na Xbox One?

Jak już wspominaliśmy, Red Dead Redemption na Xbox One dostępne jest tylko dla tych, którzy kupili cyfrową wersję gry na „trzysta sześćdziesiątkę”. Jeśli ten warunek spełniacie, to poniższy filmik pokaże wam, jak zainstalować dzieło Rockstara na swoich urządzeniach:

Jeśli zaś go nie spełniacie, to poczekajcie jeszcze troszeczkę, najprawdopodobniej po oficjalnym udostępnieniu gry wersje fizyczne także będą obsługiwane.

Źródło: IGN, Eurogamer, VG247

Komentarze

25
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kawon
  10
  Są gry dla których gracz/użytkownik PC jest niejako zmuszony kupić konsole.
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   RDR...Gralem w to 3 lata. NON STOP :)
   Teraz znowu zagram na X0 :)
   • avatar
    Anonim20
    3
    Jak gdzie Dragon Ball Budokai 3? Na PS2 pojawi się na PS4 ale za opłatą nawet jak już posiadasz grę na PS2 będziesz musiał ponownie ją kupić by zagrać na PS4 taka polityka $ony.
    Także tutaj MS duży + bo za free można grać gry z X360 na X1

    #Fanboje$onyDupaCicho
    :D :D
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     A na PS4 ciągle nic.
     • avatar
      Blashix
      0
      Gdzie hit dragon ball budokai 3?
      • avatar
       MixtapePOL
       0
       Takie pytanie : Te gry są jakoś skalowane np. do 1080p czy jest to po prostu wersja X360 ?
       • avatar
        musslik
        0
        Są gry dla których gracz/użytkownik PC jest niejako zmuszony naprawić swój stary laptop 11 letni laptop z Windows XP żeby w nie komfortowo pograć ;)