Internet

Reddit (wreszcie) wypięknieje

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
3 komentarze Dyskutuj z nami

Jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w Internecie doczeka się nowej szaty graficznej. Dzięki nadchodzącym zmianom Reddit będzie nie tylko lepiej wyglądać, ale też będzie mógł doczekać się nowych funkcji.

Według rankingu Alexa serwis Reddit jest 6. najpopularniejszą stroną internetową na świecie i 21. w Polsce. Aż dziwne więc, że wciąż ma ten swój retro-styl. To, co dla części jej użytkowników jest świetną cechą charakterystyczną, a dla pozostałych – skutecznym odpychaczem, wkrótce jednak będzie musiało w końcu ustąpić miejsca nowoczesnej szacie.

Krótko mówiąc: Reddit wypięknieje. I nie będzie to tylko lekkie odświeżenie, ale całkowite przeprojektowanie graficzne. Po raz pierwszy od ponad dekady strona, która pozwala być na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie, zmieni swój wygląd. 

To jednak nie chęć wizualnego unowocześnienia serwisu była główną motywacją dla jego autorów. Nowa szata graficzna jest mianowicie „efektem ubocznym” wdrażania nowego kodu strony. Ten stary bowiem uniemożliwiał, a przynajmniej utrudniał dodawanie nowych funkcji.

Gdy nowa szata graficzna będzie domyślnie włączona dla wszystkich (czyli już wkrótce), ci, którzy nie lubią zmian, (przynajmniej przez pewien czas) wciąż będą mogli korzystać ze starej (i uboższej) wersji. Pozostali będą mogli wybrać jeden z trzech wariantów – wymieniając od najbardziej zwartego:

Compact:

Reddit 2018 Compact

Classic:

Reddit 2018 Classic

Card:

Reddit 2018 Card

Co o tym myślicie?

Źródło: Reddit, CNET, The Verge. Ilustracje/screeny: Reddit

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Finear
  stary jest lepszy, już zmienili panel usera na nowszy i jest dużo gorszy, pod względem funkcjonalności tez
  5
 • avatar
  FennPL
  Zbyt skomplikowane
  jeżeli chcą ulepszać coś co jest dobre niech sie liczą z nieprzewidywalnymi ruchami
  i masą pracy.... bo na bank wyjdą jakieś babole z tego