Internet

Tak będziemy rejestrować się do lekarza. Nadchodzi duża zmiana

przeczytasz w 1 min.

Rejestracja do lekarza na NFZ przez telefon może odejść w zapomnienie. Elektroniczna rejestracja, nad którą pracuje Ministerstwo Zdrowia pozwoli umówić ci wizytę przez Internet - bez czekania na odebranie telefonu na recepcji.

Elektroniczna rejestracja do lekarza na NFZ. Ministerstwo planuje nowości

Pełniący obowiązki ministra zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że resort pracuje właśnie nad nową platformą internetową, która usprawni proces rejestracji do lekarza na NFZ. Dzięki centralnej e-rejestracji pacjenci będą mogli zapomnieć o długim oczekiwaniu na odebranie telefonu na recepcji, natomiast pracownicy odpowiedzialni za zapisywanie wizyt zostaną znacznie odciążeni w swoich zadaniach.

Rejestracja przez Internet usprawni pracę rejestratorów medycznych, ale też przyspieszy umawianie się do lekarza (w przychodni lub szpitalu).

Elektroniczna Rejestracja Centralna będzie platformą internetową, która pozwoli wybrać termin wizyty u specjalisty (w przychodni, ale też szpitalu) przy pomocy kilku kliknięć. Zmiany mają połączyć wszystkie placówki w jednym miejscu. Na ten moment każda przychodnia dysponuje swoim systemem rejestracji pacjentów.

Internetowe Konto PacjentaElektroniczna rejestracja wizyt u lekarza na NFZ zostanie uruchomiona w ramach Internetowego Konta Pacjenta

Jak ma działać elektroniczna rejestracja na NFZ?

System elektronicznej rejestracji pacjentów zostanie włączony w Internetowe Konto Pacjenta (IKP). Po zalogowaniu się na profil użytkownik będzie mógł wybrać interesującą placówkę w obrębie województwa lub miasta i umówić się na wizytę u konkretnego specjalisty.

Będzie to niejako rozbudowanie systemu rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19, gdzie w prosty sposób możliwe było wybranie placówki oraz terminu wizyty bez konieczności wykonywania połączenia do fizycznego rejestratora.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że Elektroniczna Rejestracja Centralna będzie funkcjonować zarówno w przypadku przychodni, ale też szpitali. Po jej uruchomieniu w najbliższych miesiącach pacjenci będą mogli umówić się tylko na wybrane świadczenia (np. badanie u kardiologia, rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa), a z czasem zostanie to rozszerzone.

Źródło: Business Insider

Komentarze

20
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  szymk
  15
  No na pewno ułatwi to rejestrację ale terminów wizyt do specjalistów raczej nie skróci
  • avatar
   Docent D
   8
   Kolejna cegiełka do "cyfrowego człowieka". Pamiętajcie, nie będziecie mieć niczego i będziecie szczęśliwi.
   • avatar
    adamgr
    7
    Ehhh, odbiorą kobitom w rejestracji część boskiej mocy opluwania pacjentów :/
    • avatar
     Adiqq
     4
     Prywatnie działa to tak od dawna, ale w praktyce czasami i tak trzeba dzwonić, bo w systemie nie ma terminów, a już na recepcji termin znajdą. Nic nie jest idealne, ale jak to będzie dodatkowa opcją to fajne ułatwienie.
     • avatar
      pawluto
      3
      Fajnie - Już dziś mogę się zarejestrować na zabieg w przewidywanym terminie w roku 2025...Fajnie !
      • avatar
       michael85
       3
       Kiedyś był telefon. Później Niedziele wprowadził pukanie kijem w parapet dlatego nie wierzę że im się to uda.
       • avatar
        xfire25
        2
        wreszcie...
        • avatar
         Warmonger
         2
         Przyda się, w tym roku byłem u lekarza NFZ po raz pierwszy od kilkunastu lat ;D
         • avatar
          zack24
          1
          Nawet jeśli nie będzie wpadek z działaniem systemu, to jestem ciekaw, jak szybko NFZ wyciągnie wnioski z tego, że system jest cały kulawy. Chociaż w ten sposób można oczekiwać jeszcze 2 innych efektów:
          1. uszczelniamy system - większa kontrola nad przepływem pacjentów
          2. budujemy rynek lewych zapisów - na technikę antytechnika, czyli za pieniądze da się więcej
          • avatar
           Kasuja Wpisy Automatem
           1
           ciekawe ile w tym Pegasusa.

           najbardziej mnie irytuje, że w PL w ubezpieczeniu zdrowotnym nie można sobie wybrać ubezpieczyciela. w przypadku samochodowego OC nie ma problemu, a w zdrowotnym normalnie bariera nie do przejścia.

           parę razy się ubezpieczałem prywatnie, za kwotę niższą niż to co ze mnie zdzierają w ramach obowiązkowego haraczu na NFZ. i powiem, że to niebo a ziemia. to co w państwowym ubezpieczeniu jest nie do przejścia, w prywatnym jest od ręki. to jest chore.
           niech na NFZ idzie jakaś mała kasa na tzw. choroby szczególne. ale jeśli sam się na to ubezpieczę, to w PIT niech mam możliwość wpisania swojego ubezpieczenia, aby zmniejszyć odsyp na NFZ. I to wszystko. Taka zrzuta społeczna na tych co mają ciężkie kosztowne schorzenia. A reszta? Najczęściej występujące przypadki spokojnie można oddać w ręce ubezpieczalni prywatnych, i niech się piorą o klienta, tak jak w przypadku samochodowego OC.

           ale zamiast tego mamy jakieś kretyńskie przepychanki pomiędzy Morawieckim, Kaczyńskim i Ziobro. Mi igrzyska nie są potrzebne. Mi, wam, krajowi, potrzebny jest ogólnie to ujmując chleb.

           czasy "armaty zamiast masła" też się skończyły klęską pewnego przywódcy.
           • avatar
            xxx.514
            1
            Nie może być... "Żond" robi coś przydatnego?!
            • avatar
             xmexme
             0
             No zaczyna się, już do lekarza nie będzie można się dostać w normalnym terminie.
             • avatar
              kombajn
              0
              "Hell... its about time"