Aplikacje mobilne

Revolut w liczbach. Tyle pieniędzy Polacy trzymają na swoich kontach

przeczytasz w 1 min.

Ilu Polaków korzysta z Revoluta? Jaka jest łączna suma trzymanych przez nich pieniędzy? Ilu z nich wykorzystuje Revoluta do dokonywania płatności w kraju? Fintech odpowiedział na te i inne pytania.

Revolut opublikował raport finansowy za rok 2023. Firma chwali się, że już trzeci rok z rzędu udało jej się utrzymać rentowność, generując 2,2 mld dol. przychodów oraz 545 mln. dol. zysku. Rok do roku przychody wzrosły o 95 proc. 

Pod koniec 2023 roku Revolut miał 38 mln klientów, a w czerwcu 2024 miało to już być 45 mln. Najciekawiej prezentują się jednak dane dotyczące polskiego rynku. 

Revolut w Polsce. Są nowe statystyki

Revolut ujawnił, że w 2023 roku:

 • liczba klientów indywidualnych w Polsce przekroczyła 3 mln;
 • Polacy mieli zdeponowanych 783 mln funtów, czyli ok. 4 mld zł, co daje średnio 1300 zł na użytkownika;
 • Polacy wykonali 172 mln fizycznych płatności i wypłat z bankomatów;
 • 60 proc. transakcji wykonano w Polsce, więc Revolut przestaje być traktowany przez Polaków jako aplikacja do płacenia za granicą. 

W pierwszej połowie 2024 do Revoluta miało dołączyć ok. 500 tys. polskich użytkowników. Firma wierzy, że do końca roku liczba kont nad Wisłą przekroczy 4 mln. 

Revolut to brytyjska firma technologiczna działająca w sektorze finansowym, która oferuje szeroką gamę usług bankowych w aplikacji, w tym konta wielowalutowe, karty płatnicze, płatności międzynarodowe oraz zarządzanie wydatkami. Fintech powstał w 2015 roku, a w 2018 otrzymał europejską licencję bankową.

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  asnex
  3
  Co Ty za bzdury wypisujesz ?
  "60 proc. transakcji wykonano w Polsce, więc Revolut przestaje być traktowany przez Polaków jako aplikacja do płacenia za granicą. "

  Pomyśl LOGICZNIE. Osoby mieszkające za granicą Niemcy, Wielka Brytania, Irlandia czy Norwegia mają Revoluta po to by wymieniać inne waluty na PLN i płacić Revolutem w Polsce aby nie musieli się szlajać po kantorach z zaniżonymi kursami bo Revolut zwykle daje najlepsze korzyści stąd transakcje wykonywane są przez Polaków w Polsce, KTÓRZY NIE MIESZKAJĄ W POLSCE TYLKO ODWIEDZAJĄ POLSKĘ NA URLOPIE.
  • avatar
   artp44
   2
   benchmark.pl czy benchmark.de
   • avatar
    Alfred
    1
    Tylko po co to, jak normalnie za granicą można płacić kartą? Bez jakiś przewalutowań, po aktualnym kursie banku.

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login