• benchmark.pl
 • Gry
 • Crystal Dynamics wyjaśnia zamieszanie wokół Rise of the Tomb Raider
Gry

Crystal Dynamics wyjaśnia zamieszanie wokół Rise of the Tomb Raider

przeczytasz w 1 min.

Gracze zaczynali się nieco niecierpliwić, więc stanowisko w gorącej ostatnio sprawie zająć postanowił wreszcie producent.

Rise of the Tomb Raider gra

Rise of the Tomb Raider to bez wątpienia jedna z tych gier, o których w ostatnich dniach mówi się najwięcej. Chociaż doniesienia z targów Gamescom 2014 budziły grozę to wydaje się, że sytuacja nie będzie wcale taka tragiczna.

Przypomnijmy, iż na imprezie w Kolonii ogłoszono, że wspomniany wyżej tytuł pojawi się na wyłączność konsol Xbox. Wkrótce po niej sugerowano, że będzie to wyłączność czasowa, ale wraz z zapowiedziami Microsoftu widzącego Tomb Raider jako swoją odpowiedź na serię Uncharted nie było to szczególnie jednoznaczne.

Gracze zaczynali się nieco niecierpliwić, więc stanowisko w całej sprawie zająć postanowił wreszcie producent. Bez wątpienia najważniejszym fragmentem całych wyjaśnień jest ten, który jasno stwierdza, że Rise of the Tomb Raider pojawi się również na innych platformach. Konsole Xbox będą miały wyłączność tylko przez pewien czas.

"Tak, nasza umowa z firmą Microsoft ma czas trwania. Nie omawiamy szczegółów transakcji, koncentrujemy się na dostarczaniu wielkiej gry na Xbox One i Xbox 360. [...] Na pewno nie zamierzamy i nie zamierzaliśmy wywoływać żadnych nieporozumień. Konferencja firmy Microsoft na Gamescom była świetnym miejscem na początkową zapowiedź, ale nie na to, aby przejść do szczegółów."

Właściciele konsol PlayStation oraz PC mogą odetchnąć. Pytanie tylko czy zapewnianie sobie czasowej wyłączności na nowe gry nie stanie się nową polityka producentów. To już jednak temat na inne rozważania.

Źródło: vg247

Komentarze

37
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  21
  I tak kij im w oczy. Nie chcą moich pieniędzy, to ich nie dostaną.
  • avatar
   Kenjiro
   7
   A ja się nawet cieszę, bo wersja na XO będzie poligonem testowym nowej odsłony, a wersje na inne platformy powinny pojawić się już odpowiednio połatane.

   Z innej beczki, autor mógłby poprawnie przetłumaczyć wypowiedź producenta, zamiast kopiować owo tłumaczenie z innego serwisu. Pierwsze z brzegu:
   - niekoniecznie pisze się łącznie,
   - nie omawiamy "szczegółÓW" (kogo, czego).
   • avatar
    TruGeek
    3
    PS. Dla przykładu Rockstar może i robi troche jaja z opuźnieniem GTA na inne platformy ale chociaż robi grę porządną i wydane na nią pieniądze przez studio się zwracają i to jest właściwy tok myślenia a na dodatek zachęcają do kupna na PC dobrym multi , lepszą grafiką i bardziej dopracowanym światem .
    • avatar
     Konto usunięte
     2
     Tak naprawdę jedyny fakt, który mnie tu martwi nieco to, że gra będzie też na X360. Nie wróży to dobrze oprawie.
     • avatar
      Konto usunięte
      1
      Mają gdzieś graczy pazerne świnie...
      • avatar
       Konto usunięte
       1
       Jeśli taka ma być przyszłość to ja dziękuje za takie coś. Zobaczcie co się teraz dzieje Gracze PC wpłacili na kickstarterze kasę na super HOT a oni zrobili sobie czasowy ex na X0 i ja się pytam co to ma być ?????????????????? NO K...A NAJPIERW CHCĄ KASĘ A POTEM DAJĄ CI W PYSK.
       • avatar
        prime27pl
        1
        A niech maja te czasową dostępność :) poczekam i i tak ogram.
        • avatar
         ECRYGIGS
         0
         Microsoft robi wszystko by wyprzedzić PS4 kupując gierki, chociażby na pewien czas, a może wczorajsze ataki na Sony PlayStation Network też opłacali Lizard Squad. :E
         • avatar
          Dragonik
          -1
          JAkby konsol nie było to by takiego bałaganu nie było.
          • avatar
           TruGeek
           -1
           Jak mają gdzieś graczy to my gracze miejmy ich gdzieś . Nie wiem jak inni ale ja nowego tomb Raidera kupie w ekskluzywnej sieci sklepów Torrent...
           Może w końcu zmobilizują się w drugą stronę aby ludzi co piracą ich gry zaczęły kupować bo warto a nie jeszcze bardziej zmuszają i degustują ich do zakupu... Co za głąby tam pracują...
           • avatar
            moorell
            0
            "Na pewno nie zamierzamy i nie zamierzaliśmy wywoływać żadnych nieporozumień. Konferencja firmy Microsoft na Gamescom była świetnym miejscem na początkową zapowiedź, ale nie koniecznie na to, aby przejść do szczegółów."

            Czy ci goście mogą się posunąć jeszcze dalej w skali bzdurności swoich wypowiedzi?

            Pierwsze zdanie - przecież to oczywiste, że taka wypowiedź jak na Gamescom wywoła zamieszanie i nieporozumienia - co raczej też było ich _celem_.

            Drugie zdanie - tak trudno dodać "wyłączność na czas określony, a dokładnie NN miesięcy"??? Czy to już jest za bardzo szczególowo, nikt by tego nie ogarnął, tak? A może właśnie to wywołałoby za dużo zamieszania i nieporozumień, np. z M$?

            Eh... ;)
            • avatar
             Konto usunięte
             0
             Tak naprawdę żadne konkretne słowa nie padły. Powiedzieli to co wszyscy chcieli usłyszeć by nie siać dalszej paniki. A jak będzie w praktyce to się okaże. Może będzie a może nie, a jak będzie to nie wiadomo kiedy.
             • avatar
              RafiXll
              0
              "koncentrujemy się na dostarczaniu wielkiej gry na Xbox One i Xbox 360" hehehe ja się pytam co oni ćpią? Wielkiej gry no nie wierzę.... :) kolejny średniak a klient się brandzluje jakoby to miałby być przełom w grach... Ino pewnie będą się włoski na bobrze majtać....
              • avatar
               Konto usunięte
               0
               ja tam się cieszę, mam tyle zaległości, że głowa boli....