Ciekawostki

Roaming: od dziś w Orange, T-Mobile, Play i Plus bez dodatkowych opłat

przeczytasz w 1 min.

Na terenie całej Unii Europejskiej za połączenia wychodzące i przychodzące oraz SMS-y i MMS-y nie zapłacimy ani grosza więcej niż w Polsce.

Koniec z dodatkowymi opłatami za telefoniczne wychodzące i przychodzące połączenia, SMS-y i MMS-y oraz transmisję danych podczas podróży po krajach Unii Europejskiej. Dziś, 15 czerwca 2017 roku, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w życie wchodzą przepisy „Roam Like at Home” i ostatecznie wszyscy duzi operatorzy w naszym kraju dostosowali się do unijnych wytycznych.

Początkowo tylko Orange i nju mobile faktycznie zdecydowały się na zrównanie cenników opłat roamingowych z cennikami krajowymi. Pod presją pozostali trzej operatorzy z „wielkiej czwórki” również poinformowali jednak, że także ich klienci nie będą płacili dodatkowo za korzystanie z komórek za granicą, pomimo opublikowanych wcześniej cenników zakładających tylko zmniejszenie tych opłat.

Innymi słowy, klienci Orange i nju mobile, Play i Red Bull Mobile, Plus i Plush oraz T-Mobile mogą cieszyć się wykupioną ofertą na tych samych lub podobnych zasadach w każdym kraju Unii Europejskiej. Abonenci ofert nielimitowanych nie mają limitów za granicą, a mają je tam tylko ci, którzy i w Polsce muszą liczyć się z limitami, przy czym płacić będą według tych samych, krajowych stawek. 

Po przekroczeniu limitów za SMS-y i MMS-y oraz połączenia zapłacimy więc tyle samo, co w Polsce. Inaczej ma się jednak sprawa transmisji danych. Tutaj bowiem wyczerpanie przydziału oznacza konieczność zapłacenia najczęściej kilku groszy za każdy kolejny 1 MB. Poszczególni operatorzy przygotowali jednak atrakcyjne pakiety.

Co ważne, te same zasady obowiązują dla abonentów, jak i użytkowników prepaidów i miksów. Dotyczy to klientów każdego z czterech największych operatorów. 

Jeśli jesteście ciekawi, jaki cennik was obowiązuje, sprawdźcie to na stronie waszego operatora, poniżej linki:

Oficjalnie można więc już powiedzieć, że granice w komunikacji telefonicznej przestały istnieć. No, przynajmniej w Unii Europejskiej.

Źródło: inf. własna. Foto: Carlos R/Pexels (CC0)

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  wizdar
  5
  "Oficjalnie można więc już powiedzieć, że granice w komunikacji telefonicznej przestały istnieć. No, przynajmniej w Unii Europejskiej."

  Bzdura jakich mało.
  Za połączenia z Polski za granicę stawki nie spadły. Zmiany dotyczą tylko roamingu, a więc jeśli ktoś będzie dzwonił z polskiego nr na niemiecki będąc w Polsce to zapłaci 2zł/min (PLAY).
  Gdyby był w tym momencie w Niemczech zapłaciłby 0,29zł/min.
  • avatar
   mutissj
   1
   długimi latami ta beznadziejna unia to wprowadzała
   • avatar
    Kropeczka
    1
    Polska dostanie mniej pieniędzy po 2020 bo:
    - nie będzie angielskiej składki
    - bo będzie reorganizacja budżetu

    I to nie ma nic wspólnego z multikulti. Proszę myśleć a nie bezmyślnie powtarzać za panem/panią z tv..

    Polska po podliczeniu realnych kosztów dopłaca do UE.
    Ile ??? Tego nie wie nikt. Nikt nie ma odwagi na poważnie do tego podejść...
    • avatar
     Kropeczka
     0
     P.S. Rozumiem iż każdy człowiek chce żyć lepiej. Ale Ci tzw. uchodźcy to zwykłe pasożyty są - 4 żony 10 dzieci i życie jak pączek w maśle....

     Rozwiązanie ? Dach nad głową za darmo przez jakiś okres, ale bez luksusów. 50 euro kieszonkowego na twarz na miesiąc.
     A reszta w bonach, na odzież, do garkuchni, itd.

     Napływ kolorowych do UE skończyłby się w ciągu miesiąca....
     Bo czego jak czego ale pracy to oni się boją jak diabeł święconej wody..

     I byłam w paru państwach arabskich, znam też Europę zachodnią.... Także to są moje odczucia, nie zasłyszane...
     • avatar
      PITUCH1
      0
      odbiegając od tematu .
      Mój pipitowany region jest "dostosowany" do zapotrzebowań pracowniczych, i córka che iść do szkoły której nie ma w promieniu 80 KM, to nie wał na 13 średnich szkół i 30 profili ? wszystkie te same!