Gadżety

Robot-kobieta na pokazie mody

Grzegorz Kubera | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Grzegorz Kubera
11 komentarzy Dyskutuj z nami

Robot płci żeńskiej opracowany przez Japończyków będzie brał udział w pokazie mody. Impreza odbędzie się w przyszłym tygodniu w Tokio, a robot zaprezentuje swoje wdzięki (i jakieś ciuchy) w świetle jupiterów - na wybiegu.

Kolejny "cybernetyczny człowiek" został stworzony w Japonii, tym razem przez specjalistów z - uwaga, długa nazwa - Japanese National Institute of Advanced Industrial Science and Technology.


Robot-kobieta (Fot. AP)

Choć robot będzie mógł o własnych siłach kroczyć po wybiegu, nie wystąpi wśród ludzi, czyli w gronie prawdziwych, żywych modelek. Nie spełnia bowiem niezbędnych standardów bezpieczeństwa, które pozwalałyby mu poruszać się ramię-w-ramię z ludźmi. Autorzy robota-kobiety informują też, że jeszcze nie nadaje się on do wykonywania codziennych prac domowych, ale być może wkrótce się to zmieni. - Jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne, robot nie osiągnął jeszcze maksymalnego poziomu - tłumaczy Hirohisa Hirukawa. - W dodatku ludzie z branży mówią nam, że jest za niski i ma bardzo przeciętną figurę - dodaje, żartując.

Robot ma 152 cm wzrostu i waży 43 kg. Na pokazie mody wystąpi gościnie - na co dzień będzie wykorzystywany w centrach handlowych, promując różne produkty, jak i w parkach i innych miejscach w celach rozrywkowych.

HRP-4C (tak się nazywa) ma przypominać typową Japonkę. Na zdjęciu widzimy go w domyślnej srebrno-czarnej obudowie, która przypomina poniekąd kombinezon astronauty. Na pokazie mody będzie jednak nosił zwyczajne ubrania, dzięki czemu zacznie przypominać prawdziwą kobietę. Jeśli chodzi o twarz, eksperci z Japonii wzorowali się na znanej postaci z japońskiego filmu animowanego, ponieważ - jak tłumaczą - nie chcieli, by był nazbyt ludzki.

Źródło: Inf. własna

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szymon331
  Ja tam wolę prawdziwe modelki ;)
 • avatar
  robin_s
  Hehe.....prawdziwe modelki to Hitlerowi z rusztu uciekły, wszystko na niej wisi jak na haku a ten ROBOT ma nawet jakąś kobieca figurę, nieprawdaż :)
 • avatar
  Konto usunięte
  dmuchana lalka?
 • avatar
  Tomek Stiller
  Robot płci żeńskiej? To od kiedy one mają płeć? :)
 • avatar
  PuszekOkruszek
  A sznurówki umie już wiązać?
 • avatar
  Konto usunięte
  mam slabosc do azjatek....heh ale jakbym taka spotkal to szok =]zdecydowanie wole te z krwi i kosci, ale pewnie sex shopy juz zacieraja rece heh pozdro
 • avatar
  Konto usunięte
  przyznawac sie ktory ma na nia chrapke:)