Internet

Robot, który udowadnia, że nie jest robotem

przeczytasz w 1 min.

Filmik trwa tylko pół minuty, ale na YouTube robi furorę - licznik wyświetleń przekroczył już 3 miliony.

„Nie jestem robotem” – musimy to udowadniać podczas logowania i rejestrowania się na wielu różnych stronach internetowych (w tym na naszej). To, że człowiek jest sobie w stanie z tym poradzić, jest jasne. Okazuje się jednak, że także robot z deklaracją, że nim nie jest, nie ma większego problemu. Taka jest myśl zawarta w filmiku, który krąży po sieci i robi furorę:

Czy to jest naciągane? Pewnie, że tak. Przede wszystkim dlatego, że mamy tu przecież do czynienia jedynie z robotycznym manipulatorem, który albo otrzymał zaprogramowaną ścieżkę ruchu, albo też był sterowany w czasie rzeczywistym – w obu przypadkach swoje jestestwo udowadnia więc nie robot, lecz człowiek (tyle że nie swoim palcem). Swoją drogą efekt jest naprawdę niezły, jak na sprzęt za około 200 złotych.

Ale… rozwój technologii może doprowadzić (i pewnie doprowadzi) do tego, że robot będzie w stanie przechytrzyć tego typu systemy. Ludzie względem inteligentnych robotów reprezentują zaś dwa podejścia. Pierwsze, to że będą nam one pomagać i działać zgodnie z prawami Asimova (wiecie, że robot musi być posłuszny i nie krzywdzić człowieka). Drugie to wizja zagłady. Po której stronie się opowiadacie?

Źródło: The Inquirer

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  kokoseq
  14
  Prawa Asimova kończą się tak, że roboty dochodzą do wniosku, że największą krzywdę ludziom wyrządzają ludzie i trzeba przejąć nad nimi władzę i ich kontrolować w imię ich własnego bezpieczeństwa. Pozdrawiam ;D
  • avatar
   raffal81
   4
   Małe, głupie a cieszy ;]
   • avatar
    MaxDamageDA
    3
    A może to taki etap ewolucji naszego żałosnego gatunku?

    Patrząc na "dokonania" ludzkości i to jak zachłanność rujnuje postęp i krzywdzi większość wyzyskiem dla małej grupy doprowadzając do tylu tragedii i katastrof, wojen i innych wydarzeń dochodzę do wniosku , że zagłada to całkiem dobra opcja.

    • avatar
     darioz
     1
     Opowiadam się za wizją zagłady, która niewątpliwie zbliża się wielkimi krokami! Roboty i cyborgi nie będą miały żadnych etycznych i moralnych zasad! Będą zdolne do likwidowania wszelkiego biologicznego życia! Będą zdolne do zniszczenia atmosfery ziemskiej, bo nie będą potrzebować tlenu! Mogą żyć na martwej planecie i rozprzestrzeniać się w kosmosie i likwidować kolejne światy, które staną im na drodze aż opanują cały wszechświat!!!