Nauka

Robot Yamaha jest świetnym motocyklistą

przeczytasz w 1 min.

Motobot nic sobie nie robi z tego, że ma pod sobą 200-konną Yamahę R1M.

Yamaha Motobot

Motobot – tak nazywa się robotyczny motocyklista będący dziełem inżynierów Yamaha, który nie ma najmniejszych problemów z zapanowaniem nad jednymi z najszybszych jednośladów na świecie. Podczas Tokyo Moto Show humanoid ujarzmił 200-konną R1M.

Świetnie, pytanie tylko po co. Otóż, okazuje się, że firma Yamaha chce testować swoje najszybsze motocykle pod kątem bezpieczeństwa właśnie z wykorzystaniem takich Motobotów. Humanoidy mogą pozwolić na przeprowadzanie prób w warunkach bardziej zbliżonych do rzeczywistych, co jest szczególnie istotne przy maszynach rozwijających prędkości na poziomie 200 km/h.

Niewykluczone też, że w przyszłości Motoboty jeszcze w inny sposób przysłużą się ludzkości. Jeden ze scenariuszy zakłada, że humanoid będzie mógł zatrzymywać pędzących znacznie powyżej dozwolonej prędkości motocyklistów. Inny – szybkie docieranie na miejsce wypadku. Ot, zrobotyzowany policjant na motocyklu.

Sprawdźcie poniższe wideo i dajcie znać w komentarzach co o tym myślicie:

Źródło: Yamaha, Gizmodo

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Trekker666
  3
  Właściwie, to fajna ciekawostka, lecz w artykule dwukrotnie błędnie nazwano tego androida cyborgiem, o ile mi wiadomo, jest to humanoidalny robot a nie połączenie człowieka z robotem.
  • avatar
   Radical
   2
   Motto "Motobot beyond human capabilities" - a na filmie jedzie po prostej drodze, ledwo skręca i ma podpórki :)
   • avatar
    Majk83
    2
    Robot motocyklista, jest mega przydatny :) Nie mam czasu jeździć moim moto to niech sobie robot pojeździ. WTF :)