Ciekawostki

Rollerocaster wzmacniany wirtualną rzeczywistością

przeczytasz w 1 min.

To ma być zupełnie nowy poziom ekscytacji/przerażenia* (niepotrzebne skreślić) podczas przejażdżki rollercoasterem.

Galactica

„A gdyby tak połączyć dreszczyk towarzyszący przejażdżce rollercoasterem z wizualną ekscytacją generowaną przez technologię rzeczywistości wirtualnej?”, zdali się pomyśleć właściciele parku rozrywki Alton Towers w Wielkiej Brytanii. I są właśnie na drodze do realizacji tej koncepcji. Pierwszy hybrydowy rollercoaster o nazwie Galactica rozpocząć ma działanie już za kilka miesięcy.

Fizyczny tor ma 840 metrów długości, a krzesełka obracają się podczas startu o 90 stopni. Już sam ten fakt gwarantuje niezwykłe doświadczenie z wiatrem we włosach. A tutaj dopiero przychodzą założone na głowę gogle rzeczywistości wirtualnej, które dodatkowo wzmacniają efekt przejażdżki i sprawiają, że pokonywanie zakrętów jest jeszcze bardziej dramatyczne.

Galactica VR

Dzięki goglom rzeczywistości wirtualnej wydaje nam się, że podróżujemy przez portal, po czym wystrzeliwujemy w przestrzeń kosmiczną. To wszystko sprawiać ma, że ta dwuminutowa przejażdżka będzie jeszcze bardziej ekscytująca. Lub przerażająca – to już zależy od punktu widzenia.

Za przygotowanie Galactici odpowiada Merlin Magic Making – firma opisywana jako „Disney brytyjskich parków rozrywki”. Siłą napędową są natomiast gogle rzeczywistości wirtualnej, będące w rzeczywistości zmodyfikowaną wersją urządzenia Samsung Gear VR

Galactica concept

Na razie spora część projektu owiana jest tajemnicą, ale mimo to projekt Galctica zapowiada się niesamowicie. Start planowany jest na tegoroczny kwiecień.

Źródło: Digital Trends

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  danio1611
  4
  To się zapowiada ciekawie
  • avatar
   x7nofate3
   0
   i juz jade w kwietniu. juz dawno znudzimy mi sie rollercostery i te parki rzrywki ale teraz nadchodzi nowa era tych rollercosterow. zaledwie 2 godziny drgi i jestem w alton tower,yeah to bedzie kociol
   • avatar
    Marucins
    0
    Ehhh szkoda że nie pokazano jak to naprawdę działa i co przedstawiają gogle w połączeniu z rollerocasterem - za to skupiono się na nic nie mówiącym materiale wideo.
    Niemal jak spora część trailerów z gry - oglądasz oglądasz i dalej nie wiesz czy to karciana czy jakich cRPG a może gra typu find & click.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     pomysł stary, tyle że technologie coraz lepsze. zaczęło się od rozrywkowych symulatorów ..... przemieszczania się. czyli buda z 3ma rzędami krzeseł, w środku też głośniki i z przodu ekran. wszystko na siłownikach. tu trochę inne podejście, ale generalnie jest to samo.