Ciekawostki

Hakerzy zaatakowali Rosyjską Agencję Kosmiczną. Ujawniono dane ważnej misji

przeczytasz w 1 min.

Hakerzy nie ustępują w walce z reżimem Putina, a za cel biorą kolejne rosyjskie instytucje. Tym razem padło na Rosyjską Agencję Kosmiczną Roskosmos, z której wykradziono sporo istotnych danych.

Inwazja Rosji na Ukrainę wpłynęła na wiele aspektów naszego życia. Dotyczy to również planów eksploracji kosmosu – zagrożona jest misja podboju Marsa, ale też misja związana z eksploracją Księżyca.

Hakerzy zaatakowali Rosyjską Agencję Kosmiczną

Grupa v0g3lSec poinformowała w mediach społecznościowych o ataku na Rosyjską Agencję Kosmiczną Roskosmos (to już drugi atak tej grupy na Roskosmos, bo wcześniej ujawniono sporo danych dotyczących eksploracji Księżyca). 

Tym razem hakerzy wykradli dane orbitalne z programu kosmicznego Luna-Glob (ros. Луна-Глоб), czyli koncepcji eksploracji Księżyca, którego celem jest opracowanie w pełni zautomatyzowanej bazy księżycowej.

Pierwszą planowaną misją miała być Luna 25, czyli wystrzelenie specjalnego lądownika na północny biegun Księżyca. Start misji był planowany na 22 sierpnia 2022 roku. Nie wiadomo jednak, czy ujawnienie poufnych informacji nie wpłynie na jej przesunięcie.

Źródło: v0g3lSec, Wikipedia

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piomiq
  4
  I jaką to szkodę agencji Rosscosmos miał zrobić ten atak?
  • avatar
   Abigail
   1
   Tim Curry is escaping to the one place that hasn't been corrupted by capitalism.

   https://www.youtube.com/watch?v=g1Sq1Nr58hM
   • avatar
    jESZYQ
    -9
    Czyli co, teraz to już każdy może robić z Rosją i Rosjanami co mu się tylko zechce?
    Inni mnie nie interesują, żeby tylko Polacy się za bardzo nie rozpędzili, bo po tym wszystkim Rosja dalej będzie naszym sąsiadem, czy to się komuś podoba czy nie..
    • avatar
     chrispata
     -10
     Proszę zaatakujcie tez Platformę Obłudy i komputery Tusktlera! Pozniej zróbcie włamanie do Tusk Vision Network i do Gówna Wyborczego!