Systemy operacyjne

Rynkowe udziały Androida Nougat mocno w górę, ale...

przeczytasz w 1 min.

Android Nougat zarządza obecnie pracą 7,1% urządzeń z systemem Google. To spory wzrost notowań, ale nadal wynik daleki od starszych wersji.

Google ponownie pochwaliło się statystykami swojego mobilnego systemu operacyjnego. Jak wypada popularność poszczególnych wersji Google Android?

Oczywiście najbardziej interesująca jest kwestia najnowszej wersji systemu. Tutaj okazuje się, iż względem poprzedniego miesiąca Nougat poszedł ostro w górę - o 45%. Brzmi optymistycznie. Problem w tym, że mowa o wzroście rynkowych udziałów z 4,9% do 7,1%.

Cały czas nie można zatem mówić, aby Nougat był szalenie popularny. Poza tym wzrost to w sporej mierze zasługa nowych smartfonów, a nie wydawanych przez producentów aktualizacji.

Android statystyki maj 2017
dane zebrane w 7-dniowym okresie kończącym się 2 maja

Jak widać, wciąż zdecydowanymi liderami pozostają wersje Lollipop (32%) i Marshmallow (31,2%). Co więcej, w pościgu za nimi Nougat musi wyprzedzić nawet wersje KitKat (18,8%) i JellyBean (9,1%).

Ktoś z Was cieszył się ostatnio z aktualizacji?

Źródło: developer.android

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  0
  Licząc wersje testowe Android 7.x ma ponad rok i przez ten czas nazbierał 7% udziałów w rynku. Łagodnie mówiąc: słabo. Zwłaszcza na tle iOS'a.
  • avatar
   HardCorak
   -1
   ja mogę i się nie przesiadam. szkoda mi xposed co daje np. odtwarzania youtube przy wyłączonym ekranie czy przy wyjściu z aplikacji i wiele innych.
   • avatar
    Wasek
    0
    "Ne korzystam z Androida." - literówka
    • avatar
     DrathVader
     0
     7.1.2. Polecam LineageOS ;)

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login