Systemy operacyjne

Nikt nie kupuje już smartfonów z BlackBerry OS

przeczytasz w 1 min.

W ostatnim kwartale zeszłego roku kupowano niemal wyłącznie smartfony z  Apple iOS oraz Google Android.

Od dawna mówi się o niskich i stale malejących rynkowych udziałach mobilnego Windows. To oczywiście fakt, ale w jeszcze gorszej sytuacji znalazł się BlackBerry OS, z którego nikt nie chce już korzystać.

Wypada tak chyba stwierdzić po zapoznaniu się z najnowszymi danymi, jakie opublikował Gartner. Skupiają się one na sprzedaży smartfonów w ostatnim kwartale minionego roku i uwzględniają przy tym kontrolujące je systemy operacyjne. Okazuje się, że BlackBerry OS przypadł wynik 0,0%.

Inaczej nie dało przeliczyć się około 200 000 sprzedanych smartfonów z tą platformą. Niewiele większym wzięciem cieszyły się urządzenia z wspominanym już mobilnym Windows, ponieważ wynik 0,3% również prezentuje się nader ubogo. Na rynku liczą się już tylko propozycje z Apple iOS oraz Google Android, którym w omawianym okresie przypadło 17,9% oraz 81,7% ogółu sprzedaży.

smartfony systemy operacyjne

Co do samej firmy  BlackBerry, w ogólnym rozrachunku sprzedać mogła nieco więcej smartfonów. Nie jest bowiem tajemnicą, że od pewnego czasu oferuje też modele z Google Android. W świetle powyższych danych można się domyślać, że wkrótce skupi się na nich całkowicie.

Źródło: TechnoBuffalo, theverge

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  SirMichael
  7
  szkoda bo to był jeden z lepszych OS'ów w swoim czasie. W ogóle ich telefony z wyjściem hdmi to było mistrzostwo świata.
  • avatar
   Ravir
   5
   MS - ma w planach POŁĄCZENIE wszystkich Windows'ów w jeden system.
   Jeśli faktycznie u da im się uruchomić możliwość odpalania aplikacji Win32 na telefonach - to będą mogli walczyć o rynek.

   BB - miał JEDNĄ zaletę : sprawnie działająca poczta elektroniczna - z Push Mail, szyfrowana, bezpieczna, nastawiona na biznes czy rządy.

   Obecnie każdy system ma te funkcje, BB popełnił TEN sam błąd co Nokia - przespali smartfonową rewolucję.

   Ja osobiście mam nadzieję, że Microsoft przyspieszy i zobaczymy w końcu fajny system i telefon.
   Naprawdę NIE chcę wybierać między iPhone i Androidem, oba mam / miałem i dla mnie to ŻADEN wybór - jakby ktoś mnie zapytał : chcesz mieć kiłę czy rzeżączkę :) :) :)
   • avatar
    Konto usunięte
    2
    dla mnie bardzo zaskakująca jest niska pozycja windows phone. coekawostka jest taka, że MS nie musi wiele robić aby podnieść tę platformę z kolan, wręcz przeciwnie. robią wszystko, aby ta platforma upadła. przegięli z windows10, oraz z problemami przy aktualizacji. drożyzna w sklepie też robi swoje, oraz odpędzanie developerów na wielu frontach, np. zgodnością api, czy marżami na nich nakładanymi. to użytkowników nie przyciągnie.
    • avatar
     ECRYGIGS
     0
     Ciekawie wygląda windows xD
     http://lolsnaps.com/upload_pic/13b16386-windows-phone-vs-android.gif
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Wystarczy aby Microsoft skopiował kilka funkcji od Apple: choćby wysyłanie SMS przez komputer lub odbieranie rozmów na komputerze z podłączonym po USB, BT telefonie lub w tej samej sieci.

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login