Aplikacje mobilne

Wybierasz się na EURO 2016? To aplikacja dla Ciebie!

przeczytasz w 1 min.

Wbrew pozorom SAIP nie ma nic wspólnego ze sportem. Czuwa nad czymś znacznie ważniejszym - bezpieczeństwem w czasie EURO 2016.

Już jutro meczem Francja-Rumunia zainaugurowany zostanie turniej EURO 2016. Wszyscy wybierający się na tę imprezę, a jednocześnie posiadający smartfona zainteresować powinni się wydaną właśnie aplikacją SAIP.

W pierwszej chwili pomyśleć można, że jest ona związana bezpośrednio z rywalizacją sportową. Takich propozycji również nie zabraknie, ale SAIP (système d'alerte et d'information des populations) czuwa nad czymś jeszcze ważniejszym - nad bezpieczeństwem. Nie jest tajemnicą, że wielkie piłkarskie święto stanowi niestety doskonałą okazję dla terrorystów. Aplikację SAIP przygotował rząd Francji w celu jak najlepszej komunikacji ze swoimi mieszkańcami i turystami.

Idea jest tu bardzo prosta. SAIP uwzględniać ma lokalizację użytkownika i informować o ewentualnych zagrożeniach, jakie pojawiły się w okolicy. Poza tym znaleźć można tu porady odnoście tego, jak powinno postępować się przy wystąpieniu danego zagrożenia i gdzie udać się po pomoc.

SAIP aplikacja

SAIP oferuje interfejs w języku francuskim oraz angielskim. Aplikacja jest darmowa, pobrać można ją na urządzenia z systemami Google Android i Apple iOS.

Źródło: mashable, play.google, applicantes

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  HoseArkadioMorales
  6
  Ale bzdura, już w razie ataku terrorystów aplikacja im pomoże...Nazapraszali tych brudasów a teraz mają to czego chcieli. A najgorsze jest to że do Polski na siłę chcą nam ich wepchnąć. A Polska biedny i głupi kraj się zgadza na to co rozkaże Merkel
  • avatar
   seeqin
   6
   Zapowiada sie bombowa impreza :D