Ciekawostki

Samochody Google Street View znowu na polskich drogach

przeczytasz w 1 min.

Od maja do października po drogach w największych miastach jeździć będą samochody Subaru z aparatami na dachach. Kolejny etap Street View w Polsce.

Street View jest jedną z najlepszych internetowych funkcji, jakie kiedykolwiek dała nam firma Google. Pozwala nam na przykład dokładnie prześledzić trasę, jaką mamy do przejścia lub przejechania, poznać punkty orientacyjne, na swój sposób odwiedzić odległe zakątki świata lub po prostu sprawdzić, „jak to tam wygląda”. Niestety w Polsce wiele zdjęć zdążyło się już zdezaktualizować. Dobra wiadomość jest taka, że wkrótce zostaną zastąpione nowymi.

Samochody Street View w Polsce

Charakterystyczne samochody Street View ponownie wyjeżdżają na polskie drogi. Od maja do października tego roku będzie można dostrzec je na ulicach największych polskich miast w województwach (wymieniając alfabetycznie): dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, podlaskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i wielkopolskim. 

Google Street View auto
Sprawdź na stronie projektu, czy charakterystyczne samochody Google Street View pojawią się także w twojej miejscowości.

Jak wspomina Google, pierwsze zdjęcia na potrzeby Street View zostały w Polsce zrobione w 2011 roku, a w 2014 roku je zaktualizowano. Minęły kolejne trzy lata, więc czas na następny etap. Dzięki temu przejazdowi mapy mają zyskać lepszą jakość, a zdjęcia mają przedstawiać aktualny stan rzeczy. Oczywiście jak zwykle twarze i numery rejestracyjne pojazdów będą zamazane.

Dołóż cegiełkę do Street View

Firma Google zachęca też użytkowników do tego, by ci publikowali zdjęcia z miejsc, do których nie zdołały dotrzeć jej samochody. Nie chodzi tylko o zdjęcia statyczne, ale też o panoramy – aby je wykonać trzeba mieć jednak odpowiednią kamerę i aplikację Street View. Jest to jednak bardziej skomplikowane i jeśli chcecie poznać szczegóły, zajrzyjcie najlepiej na stronę Street View ready.

Źródło: Google Blog

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lisu79
  4
  Pierwsze zdjęcia w Polsce nie zostały zrobione w 2011 roku, gdyż można znaleźć zdjęcia jeszcze z 2009 roku, np. aktualnie można sobie jeszcze "przejechać" obok buraczkowego budynku Terminala Lotniska Chopina w Warszawie (Okęcie) - vis a vis hotelu Courtyard by Mariott. Kto nie wierzy niech sprawdzi na poziomie Odlotów i datę zrobienia zdjęcia - 2009 rok. Właśnie to zgłosiłem, mam nadzieję, że w tym roku zaktualizują.
  • avatar
   wojciech7
   2
   Uśmiech do kamery :D
   • avatar
    dolph
    1
    Uwaga... zamykać otwarte wifi :) zaczyna się zczytywanie danych jak poprzednio
    • avatar
     Słitaśne selfi z ronsi
     -1
     Kurde, jak te peryskopy beda sie przemieszczaly po polskich drogach, beda musialy byc wyposazone w najnowsze stabilizacje optyczne i cyfrowe, zeby potem te fotki na Street View nie byly kompletnie rozmazane przez wawozy i dziury w drogach.
     • avatar
      djtiger
      -1
      No pewnie, do zdjęć dodajmy nasze adresy w bonusie dostęp do naszych kont bankowych i innych. Bo przecież za mało google o nas wie
      • avatar
       elektronickimordulec
       -15
       Czas na odświeżenie.Inwigilacji ciąg dalszy...