Telefony

Samsung chce wrócić do czołówki telefonów

przeczytasz w 1 min.

Samsung, który swego czasu był w ścisłej czołówce najchętniej wybieranych producentów, jakiś czas temu musiał uznać wyższość coraz popularniejszych marek, m.in. HTC. Ale firma się nie poddaje.

Samsung, który ostatnio radzi sobie faktycznie troszkę lepiej - głównie dzięki mariażowi z Androidem od Google, ale też śmiało poczyna z modelem Wave i autorskim systemem Bada OS. Opierając się na stosunkowo niedrogich smartfonach z linii Galaxy (na Allegro nowe już od 500 złotych) chce trafić w istotną lukę rynkową. Szczególnie mocno firma wierzy w model S.

Firma planuje przegonić między innymi HTC i podwoić swoje rynkowe udziały. Obecnie ma ich około 5%, a HTC 7%. Nie będzie to aż tak przesadnie trudne zadanie zważywszy na to, że Samsungi są w groszowych cenach dostępne w ofercie większości telefonów, natomiast HTC przeważnie trzeba zamawiać, a na dodatek ich ceny zaczynają się od 1000 złotych w górę.

Samsung jest jedną z tych firm, które wykorzystały dobry moment na rynkową ofensywę. Swoją telefoniczną potęgę zbudował dzięki boomowi na telefony z dotykowym wyświetlaczem. Być może teraz właśnie tak idealną okazją jest stworzenie smartfonów "dla ludzi" - o porównywalnych możliwościach do liderów, a cenie jak w prypadku najprostszych komórek. Nokia mogłaby się uczyć.

Źródło: Businessweek

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  No Wave udał się naprawdę dobrze. Nie wiem co przyniesie ich autorski system, ale z tego co widziałem to całkiem dobrze im to wyszło. Cała nadzieja w ciekawych aplikacjach, np. darmowych mapach, przynajmniej tak dobrych jak te od Nokii..
  • avatar
   germo
   0
   Tak, z tym że chodzi o rynek smartfonów na którym Samsung jest nowym graczem i nigdy nie był blisko czołówki. Biorąc pod uwagę cały rynek telefonów komórkowych Samsung jest pewnym wiceliderem i wciąż zmniejsza dystans do Nokii. Ba... w USA w pierwszym kwartale 2010 nieznacznie nawet wyprzedził koncern z Finlandii. Żeby jeszcze tylko popracowali nad obsługą klienta to pozycję lidera mają jak w banku...
   • avatar
    -NoN-
    0
    "Samsungi są w groszowych cenach dostępne w ofercie większości telefonów" LOL chyba chodziło o operatorów !
    • avatar
     GrorK
     0
     Nad obsługą klienta to muszą bardzo mocno popracować. Jak na razie to powiem tak: ŻADNYCH WIĘCEJ SAMSUNGÓW. Jak telefon się popsuje, to lepiej go wyrzucić niż szarpać się z reklamacją. Przed zakupem proponuję wszystkim przeczytać warunki reklamacji, a jak to nie odstraszy od kupna, to proponuję poczytać o problemach z reklamacjami innych użytkowników. Ja tego nie zrobiłem i teraz bardzo żałuję. Więcej straciłem nerwów i czasu niż telefon jest warty.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Do HTC im daleko ...
      • avatar
       Overclocker
       0
       a cenie jak w "prypadku"(tutaj jest blad :-) ) najprostszych komórek. Nokia mogłaby się uczyć.