Pamięć flash

Następca microSD - superszybka karta pamięci UFS

przeczytasz w 1 min.

Karty pamięci UFS to przede wszystkim zdecydowanie wyższa wydajność. Nawet 530 MB/s przy odczycie danych.

Nie wszystkie, ale na szczęście większość urządzeń mobilnych oferuje czytnik kart microSD. Na szczęście, ponieważ element ten okazuje się niekiedy zbawienny. Samsung będzie jednak powoli od niego odchodzić. Ma jednak coś w zamian.

Koreański producent zaprezentował pierwsze karty pamięci UFS (Universal Flash Storage). Największą zaletą przesiadki na nowy standard ma być wzrost wydajności. Jeśli wierzyć ujawnionym danym, karty pamięci UFS zapewnią prędkości sekwencyjnego odczytu oraz zapisu danych na poziomie odpowiednio 530 MB/s i 170 MB/s. Wartość IOPS sięgać ma nawet 40 000 oraz 35 000 (odczyt/zapis), co oznacza wynik nimel 20 razy lepszy niż w przypadku kart microSD.

Karty pamięci UFS mają być oferowane, przynajmniej początkowo, w czterech wersjach pojemnościowych - 32, 64, 128 oraz 256 GB.

Samsung karta pamięci UFS

Nie została ujawniona data rynkowego debiutu nowego rozwiązania. Karty pamięci UFS będą wymagać niestety kompatybilnych z nimi urządzeń, ponieważ sloty microSD na nic się w ich przypadku nie przydadzą. Możliwe, że pierwszą tego typu propozycją zostanie Galaxy Note 7.

Źródło: Samsung, theverge

Komentarze

18
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Q'bot
  11
  Własny standard kart?

  Sony'emu się nie udało...
  • avatar
   Zef1r
   2
   O ile Samsungowi uda się wypromować to rozwiązanie, to inni producenci po pewnym czasie też je wprowadzą.
   • avatar
    kropak
    2
    A co się ludziska martwicie kto będzie chciał to sobie taką kartę kupi jak będzie miał do czego ją wsadzić. Przecież nie znikną z rynku karty microSD.
    • avatar
     fasterbijacz
     0
     No cóż, właściciele nowych flagowców Samsunga będą zmuszeni kupić karty pamięci Samsunga. Oczywiście jeżeli nie wystarczy im pamięć wbudowana. Jednak trzeba się szykować na to, że takie interfejsy jak właśnie microsd czy minijack będą z czasem zastępowane przez nowsze/wydajniejsze porty.
     • avatar
      apuk666
      0
      Adapterów nie będzie?
      • avatar
       Detrioux
       0
       Widzę że Samsung bawi się w Apple i sam robi to co oni - ustanawia własne patenty. Nie ładnie...
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Może się przyjąć. Dla wielu urządzeń karta mSD ma maksymalną pojemność 32GB. Jest za dużo problemów z kompatybilnością coraz to nowszych i pojemniejszych kart SD.
        Jednak to czy mu się uda będzie zależeć od tego czy to będzie otwarty standard, czy tylko dla samsunga. Jeśli to drugie, to mogą być cudowne, ale się nie przyjmą.
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Marka Samsung chce aby ich urządzenia chodziły jak najszybciej i płynnie. Wiadomo nie od dziś, że karty pamięci obciążają działanie telefonu. Dzięki nowemu patentowi Samsunga i opracowaniu własnego standardu problem może zostać rozwiązany raz na zawsze. Ambasador marki Samsung
         • avatar
          TicTac
          0
          To się może przydać do aparatów lub innych urządzeń, a znając życie na nadroidzie całkiem poblokują możliwość przenoszenia aplikacji na zewnętrzne pamięci i tyle z tego pożytku będzie :(