Telewizory

Samsung Frame 2019 - telewizor jak dzieło sztuki

przeczytasz w 1 min.

Jeśli telewizor jest centralnym punktem salonu, to musi się dobrze prezentować. Z takiego założenia zdaje się wychodzić Samsung, który zaprezentował nową wersję swojego The Frame TV, czyli dzieła sztuki wśród telewizorów.

Firma Samsung zaprojektowała swój nowy telewizor w taki sposób, aby rzeczywiście można było widzieć w nim ozdobę. Najbardziej charakterystycznym elementem The Frame TV 2019 jest jego ramka, która sprawia, że urządzenie wygląda jak obraz. Do wyboru są trzy wersje kolorystyczne: biały, beżowy i orzechowy.

Samsung Frame TV

Aby nic nie zakłócało estetyki, Samsung postarał się o Uchwyt Przylegający (dzięki czemu nie ma odstępu między ścianą a telewizorem) oraz Połączenie Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem (który z odległości jest właściwie niezauważalny). Ale na tym nie koniec…

Tryb Sztuka sprawia, że „telewizor przeobraża się w płótno”. Użytkownicy mogą umieszczać na ekranie własne obrazy lub zdjęcia, a także przeglądać katalog tysięcy dzieł sztuki z kolekcji muzeów i galerii. Tryb ten „daje nam także pełną kontrolę nad sposobem prezentacji obrazów czy zdjęć. Kolor tła czy nietypowy układ pozwolą jeszcze lepiej dopasować sztukę do przestrzeni i wydobyć z niej to, co najpiękniejsze” – jak zachwala producent.

Oczywiście wszystko to byłoby na nic, gdyby jakość obrazu nie była zadowalająca. Dlatego też Samsung zadbał o to, by nowy Frame TV miał na pokładzie wszystkie kluczowe technologie: to przede wszystkim Quantum Dot (czyli kropki kwantowe), ale też między innymi 100% Natężenie Kolorów i HDR10+.

Samsung Frame smart

„Telewizor The Frame 2019 zadba o to, by wszystko, co oglądasz, prezentowało się jak w rzeczywistości. Możemy liczyć na odwzorowanie realnych barw na ekranie, niezależnie od tego, jak jasne lub ciemne sceny oglądasz. Wrażenia spotęguje zaawansowany HDR 10+, który ożywia obrazy, ukazując każdy szczegół tak, jak chciał tego reżyser” – dodaje Samsung.

Samsung przygotował cztery wersje telewizora The Frame 2019: o przekątnych 43, 49, 55 i 65 cali.

Źródło: Samsung

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  bodziokrak
  0
  to taki obrazek na ścianę ile watów będzie żarł?
  • avatar
   kitamo
   0
   Bardzo fajny. Super sprawa ze moze nie tylko wyswietlac zdjęcia obrazow itp ale tez tło (o ile sciana posiada jakąś fakture) co powoduje że nie jest taki walący po oczach.
   Do tego interaktywne RSS czy pogoda lub inne przyjemne dla oka elementy.
   Po raz kolejny standardowy rozmiar ekranow w naszych domach wzrosnie o kilka cali ;)